Українська вишивка — то душа її народу

В наш час досить велика кількість людей займається вишивкою. Та чи багато хто глибоко замислювався, приміром, над тим, що криється за кожним символом у візерунку, що несе в собі певний колір нитки, яке застосування мали вишиті речі?.. Можливо, хтось зауважить, що без цих подробиць можна й обійтись. Так, з плином часу і розвитком суспільства та цивілізації змінилася як сама українська вишивка, так і відношення до неї. Та я гадаю, що все-таки варто звернути увагу на традиції, що накопичувалися віками.

УзориУкраїнська вишивка – це не просто один із видів декоративного мистецтва: то душа нашого народу, що споконвіку прагнула до прекрасного, то думки і почуття українських людей. Матері та бабусі змалечку прививали почуття прекрасного, вчили бачити і відчувати красу і велич навколишнього світу та відтворювати це у візерунках. А за вишитими дівчиною рушниками, сорочками, скатертинами можна було судити про її характер: наскільки вона трудолюбива, старанна, охайна. Тому орнаменти української вишивки несуть у собі глибокий зміст.

За власними відчуттями та спостереженнями хочеться зазначити, що вишивка – це особливий вид мистецтва і кожна вишита робота має свою енергетику, що певною мірою здатна впливати на душевний та фізичний стан людей. Ця властивість вишивки залежить від майстра та його оточуючого середовища.  Отож, щоб робота несла в собі тільки позитивні відчуття та емоції, — сідайте за роботу тільки у гарному настрої та з добрими думками!

Успіхів усім!

 

Поделиться

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в ЯндексДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>