Символіка вишитого весільного рушника

Як було зазначено раніше, весільний рушник – це оберіг, що має своєрідну магічну дію: він покликаний оберігати новостворену родину від впливу зовнішніх негативних факторів та захищати її майбутніх дітей. Тому до вибору орнаменту рушника потрібно віднестись досить зважено, навіть якщо ви ставитесь до цього достатньо скептично. В народі кажуть: «Береженого – Бог береже!», а тому дослухатись до порад наших предків, думаю, буде незайвим.

Вишите полотно – означає життєву дорогу. І разом із вибраними елементами вишивки рушника, можливо, ви закладаєте підвалини майбутнього подружнього життя та своєї долі загалом. То ж  будьте обачні!

 

БерегиняГорнятко (Вазон) та Берегиня – це український етнічний обереговий знак. До орнаменту входять Вазон (великі квітучі гілки із птахами) та Берегиня (стилізована жіноча фігура або ж могутня квітка). Ця дивовижна та загадкова квітка несе в собі декілька значень: це і життєдайна Матір-природа, і жінка-Мати, яка дарує світові нове життя, і Дерево Життя, що символізує створену чітку систему Всесвіту. І вся ця велич скромно укоренилась у маленькому земному горнятку, як доказ того, що усе живе на планеті є невід’ємною частиною Вселенського буття. Як правило, вишивали цей символ червоними нитками, що знаменує собою очисний вогонь та сонце, і пов’язувався він із захисною магією,слугував оберегом та використовувався при енергетичному очищенні та лікуванні людей.

 

"На щастя, на долю"Калина -  дерево українського роду, що символізує вірність, відродження, надію, а ще – це символ жіночої вроди, сили та здоров’я. На теренах України гілку калини потайки дарувала дівчина майбутньому нареченому на знак згоди вийти заміж у давні часи калину пов’язували із створенням Всесвіту, з вогняною трійцею: Сонцем, Місяцем та Зорями. Тому й ім’я її походить від старослов’янської назви Сонця – «Коло». А через свій червоний колір ягід калина стала ще й символом крові та безсмертного роду.

 

Дуб - знак чоловічої сили

Дуб – символ чоловічої сили, оберіг життєдайної сили свого роду. Це священне дерево, що уособлює собою Перуна, бога сонячної чоловічої енергії, життя та розвитку. Тому парубки та чоловіки завжди мали при собі цей оберіг.

 

Виноград - символ достаткуВиноград – це символ достатку, працьовитості, благополуччя та душевного спокою. Сад-виноград символізує життєву ниву, на якій чоловік – це сіяч, а жінка має вирощувати дерево їхнього роду та доглядати за ним.

 

"Польові маки"Мак – символ збереження і продовження свого роду. А тендітна квітка маку означає невмирущу пам'ять народу. В давні часи вірили, що поле після битви навесні вкривалося маками. А дівчата, в сім’ях яких були загиблі, вишивали маки та вдягали віночок із семи маків, тим самим даючи обіцянку оберігати та продовжити свій рід.

 

А ще з давніх-давен в Україні повелася традиція святити мак та обсипати ним рідних, худобу та помешкання, оскільки люди вірили у магічну силу маку та його здатність захищати від усякого зла.

 

Лілеї - символ чистоти

Лілея – це жіночий знак, символ дівочої чарівності, чистоти та цноти. Якщо уважно придивитись до узору лілеї, то можна вгледіти силуети двох пташок, які є знаком любові та парування. Досить важливими елементами у вишивці лілеї є листок та пуп’янок, які є невід’ємною частиною орнаменту та створюють непорушну композицію триєдності: народження, розвиток та безперервність життя.

 

Іноді у вишивці над квіткою присутні краплі роси, що символізують запліднення.

 

В орнаменті лілею може доповнювати знак, подібний до хреста. Він є магічним та несе в собі благословення пари на утворення сім’ї, оскільки ще з прадавніх часів хрест символізує поєднання сонячної батьківської та водної материнської енергій. А саме лілея уособлює водну енергію, що підтверджує й сама давня назва квітки – «крин», яка є, до речі, однокореневою зі словом «криниця».

 

Мальви - оберіг родуМальва (рожа) – давній оберіг роду та дому від злого ока. За народним повір’ям, добрі душі наших предків оселяються на мальві та охороняють нас. Раніше до мальви зверталися із такими словами: «Благослови, берегиня-мальво, день новий зустріти, радості дожидати, всіх і все любити і ніколи не грішити».

 

Троянда - символ щастяТроянда (ружа) – королева квітів, яку шанують в багатьох країнах світу, є символом невмирущої краси і величі, вдячності, благополуччя, безсмертя. А ще говорять, що троянда – провісниця щастя.

 

Рослинні орнаменти із трояндами означають безперервний сонячний рух та постійне його оновлення. В них: листочки – символ основи, нескінченності життя; квітка, що розпустилась, — символ краси та процвітання; пуп’янок – символ зародження нового життя, продовження роду.

 

Якщо ж троянди включені до геометричного узору, то тоді це не просто квіти, а квіти-зорі, що передають уявлення людей про систему Всесвіту та непорушні закони буття.

 

Хміль - символ безбідного життяХміль – це символ розвитку, розквіту, молодого буяння та любові, а ще – безбідного життя. За словами народної пісні, готовність парубка одружитися означає «витися», а для дівчини готовність вийти заміж — «пучечки в'язати».

 

Вінець - символ життєвої дороги

Вінець – символізує життєву дорогу, яка має продовжуватись. Тому на весільних рушниках вишивають так, щоб він не був замкненим, як коло. Посередині вінця можна вишити ініціали молодих (з урахуванням нового прізвища нареченої). А над вінцем – корону, яка є аналогією корони, що тримають над головами молодят під час вінчання у церкві.

 

Павичі - символ сімейного щастя

Павичі – або жар-птиця, яка символізує сонячну енергію життя і є птицею сімейного щастя. Також павичі є символом безсмертя, оскільки, за древнім повір’ям, його м'ясо не піддається тлінню. На весільних рушниках над ними вишивають вінок або вінець, або ж вони самі можуть входити до орнаменту вінця.

 

Лебеді - символ вірності

Лебідь і лебідка – символ безмежного кохання і непорушної вірності. За повір’ям, лебеді, з Божої волі, володіють таємницею вічного кохання, за якою за вірність і жертовність закоханим дарується духовне безсмертя. Як досягти вічного кохання – лебеді співають у своїй лебединій пісні. Та, щоб зрозуміти цю пісню, людина має навчитись лебединої вірності.

 

 

Голуби - символ нової сім'ї

Соколи, голуби та півні – символізують наречених. Та потрібно мати на увазі, що на весільному рушнику птахи повинні бути розташовані голівками один до одного. Вони можуть або тримати у дзьобиках ягідку калини, або сидять біля коріння дерева, що, в свою чергу,  є символом сімї.

 

В давнину, якщо дівчина відмовляла парубкові, то підносила сватам рушника, на якому пташки сиділи, відвернувшись один від одного.

 

Ластівка - провісник добра

Ластівка – це завжди добрий провісник. Саме вона переймається тим, щоб людина не проґавила свій сприятливий момент для одруження, а також для зміцнення господарства.

 

Зозулю не вишивають на весільному рушнику

Зозуля та соловей! — На весільних рушниках цих пташок вишивати не можна! Соловей – символ парубоцького, холостого життя, щоб дівчата вились. А зозуля – символ незаміжньої жінки або ж вдови.

 

 

Символи Сонця і Води

Сонце та Вода – знаки, якими пронизана вся українська вишивка. Досить часто Сонце зображають у вигляді восьмикутної зірки або квітки, а знак Води передають у вигляді паралельних хвилястих ліній, завитків, або ж він схожий до вужа, що скрутився. Це дві стихії, що створили життя на землі і уособлюють собою материнську водну та батьківську сонячну енергії.

 

Символ Матері

Символ Матері – це головний  символ на рушниках і, частіше за все, він зображений у вигляді восьмикутної зірки. Оформлює цей знак стилізована гірлянда із квітів, що символізує велич Матері, її особливу роль у продовженні життя. Також материнським символом може бути велика фантастична квітка, або ж фігура, подібна до жіночої, із піднятими догори руками на знак благословення.

 

Ромби - символ щастяРомби – найбільш поширений орнамент української вишивки, який уособлює богиню землі, є гарним захисним символом, що приносить щастя та сприяє родючості.

 

Підписи

Побажання «На щастя», «На долю», «Хліб-сіль» та ін. – вишивають ПІД основним малюнком!

 

 

 

Це є найбільш вживані елементи орнаментів, що можуть використовуватись у вишивках рушників, зокрема весільних. І на них перелік символів не вичерпується. Тому до вашої уваги будуть представлені й інші знаки, які можна використовувати не тільки для вишивки рушників, а й інших речей та предметів одягу.

 

Успіхів усім!

 

 

Поделиться

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в ЯндексСимволіка вишитого весільного рушника: 227 комментариев

 1. Доброго дня! А не підкажете, що символізують дзвіночки на рушнику, купила дуже гарну схему — тепер читаю чи можна вишивати на весільному рушнику

  • Доброго дня! Існує багато трактовок символу «дзвіночків» (чи «дзвонів»), зумовлених різними древніми вченнями, релігіями та іншими чинниками. Та спільним для різних значень є те, що «дзвіночки», як символ, служать оберегом, який захищає від злих сил, знищує негативну енергетику та вгамовує різного роду бурі. В християнстві «дзвони» символізують звязок між людиною та Богом; присутність Христа на богослужінні. Отож, вишивайте собі в радість! Бажаю Вам творчого натхнення!

  • Доброго дня! Хочу вишити весільний рушник під ноги, щоб був червоного кольору, оригінальний!

   Чи можете кинути схеми для вишивання? Наперед велике дякую!

    • І мені, будь-ласка, можна схему вишивки весільного рушника під ноги? Дякую)

     • скиньте, будь ласка, і мені схему весільного рушника під ноги. дякую!

     • Схемки вже на Вашій скриньці! Вдалого вибору!

     • Доброго дня! Наразі я у від'їзді і не маю змоги надіслати схеми. Та я обов'язково Вам їх перешлю, як матиму доступ до свого комп'ютера. Вибачайте за затримку!

     • Добрий день. Буду Вам вдячна за схеми на весільні рушники під ноги.

     • Схеми вже на Вашій скриньці!

 2. доброго дня! скажіть будьласка а що означають лелеки на весільному рушнику?

  • Доброго дня! Лелека є символом позитивних змін у житті та початком чогось нового та доброго. На весільному рушнику (серед багатьох своїх значень) може,зокрема, означати мир та злагоду між подружжям. Більш детально можете прочитати про символ Лелеки у моїй статті «Символіка тварин» www.diartstyle.com.ua/sim...in-i-r/#more-866

   Усього Вам найкращого!

  • Якщо Ви маєте на увазі мереживо (рос."кружево") — то, звичайно, можна. Це ще більше прикрасить Вашу роботу. А якщо ж мережка, як вид вишивки, — то не варто. Цей вид вишивки у весільних рушниках не застосовується, оскільки полотно такого рушника має бути без жодної дірочки, щоб життя молодих було рівним та щасливим. Творчого Вам натхнення!

 3. Як ви вважаєте, чи можна весільного рушника вишивати бісером, бо багато читала про те, що рушник повинен вишиватись натуральними нитками, на натуральному полотні, але чи бісер підходить для весільного рушника?

  • Вже мала запитання щодо вишивки весільного рушника бісером. На мою думку, якщо дотримуватись давніх українських традицій — то весільний рушник мав би бути вишитий виключно нитками. Оскільки навіть деякі вчені доводять, що натуральні нитки та тканина здатні нести в собі певну інформацію, закладену символами та енергетикою майстра. Зрештою, час вносить свої корективи, тому зараз багато хто вишиває весільні рушники бісером. Це справа поглядів та вибору людини. Та, гадаю, весільний рушник, вишитий традиційно нитками, енергетично буде сильнішим, ніж із бісеру. Та й практичнішим з точки зору його вжитку та догляду за ним.

 4. Если на свадебном рушнике,по бокам будут вытянутые нити,как на кружево ,это плохо? Можна ли шить?

  • Если я Вас правильно поняла, то Вы имеете в виду мережку.Следуя традициям, само полотно свадебного рушника должно быть без всякого рода «дырочек», чтобы жизнь молодых была счастливой и богатой. Кружево может быть пришито только по краям вышитого свадебного рушника.

  • Свадебный рушник может быть и 42см, но не меньше 40см. Только тот, который застилают под ноги должен быть немение 50см шириной. Возможно, интересующую информацию Вы найдете в статье «Що потрібно знати, вишиваючи весільного рушника» www.diartstyle.com.ua/shh...shnika/#more-340

 5. Здрастуйте. Купила схему вишивки весільного рушника, і вишила, а потім почула, що не бажано на весільному рушнику вишивати маки (у мене квіти схожі на маки, трохи на піонії). кажуть іншого такого рушника вишивати не можна, що ж робити?

  • Доброго дня, Таньо! Не хвилюйтесь — вихід є! Маки можна вводити до орнаментів весільних рушників, якщо в Вашому роду є загиблі воїни. В такому разі маки виступають символом пам'яті та продовження роду. Ви, так би мовити, засвідчуєте, що пам'ятаєте та шануєте загиблих чоловіків Вашого роду та будете продовжувати Ваш рід, народжуючи діток. Оскільки на весілля вишивають декілька рушників, то Ви можете вишити в якості основого рушника — інший (вже із потрібними орнаментами), а цьому знайти друге застосування на весіллі. Якщо бажаєте, зателефонуйте мені (телефон у розділі «Контакти»). Гадаю, я зможу Вам зарадити і розповім дещо більше. Не хвилюйтесь — все буде добре!

 6. Доброго дня, чи могли б Ви мені скинути схеми весільних рушників? Чи є у Вас схема того рушника, що показаний на фото як приклад до вінця??

  • Доброго дня! На жаль, саме такої схеми у мене немає. Та є інші. Я надішлю — можливо щось буде Вам до вподоби. Обов'язково повідомте: чи отримали схемки.

 7. img1.liveinternet.ru/imag...24417_p-5206.jpg Дуже подобається цей рушник, але на ньому бачу літери О та А в центрі. Можливо це чиїсь особисті літери, не знаю. Дуже б хотілося такий вишити доньці на весілля. Підкажіть що означають ці символи. Чи можна таке вишивати будь-кому?

  • Добрий день! Так, це можуть бути ініціали молодих, яким вишивався цей рушник. А можуть бути ініціали й самої майстрині. Достименно не відомо, що саме може бути закодовано під цими літерами. Тому краще уникнути вишивки саме цих літер. Ви можете вишити ініціали своєї доньки та її нареченого (якщо це вже достимено відомо), або ж взагалі виключити вишивку будь-яких літер, залишивши кружечки із коронами всередині чистими.

 8. Доброго часу доби! В мене питання, як вишивати рушник з двох боків хрестиком. Чи я правильно зрозуміла, хрестик має бути з лицьової і зворотньої сторін !? Якщо так, чи можу просити схему. Дякую.

  • Доброго вечора! Хрестик зі зворотньої та лицьової сторін — це ідеальна вишивка та досить кропітка! Та необов'язково робота має бути виконана саме так, оскільки технік вишивки досить багато. Головне, щоб лицьова сторона виглядала охайно: вона не має містити так званих «перетяжок» ниток, а також вузлів — кінці ниткок мають бути сховані під уже вишитими хрестиками. Схема мало впливає на вибір техніки вишивки, тому Ви можете обирати будь-яку, яка Вам до вподоби. Скажіть, який саме рушник Ви плануєте вишивати (якій події приурочений), і я вишлю Вам потрібну схему.

   • Дякую за відповідь!) Я хочу вишити рушник на «щастя і долю» для дочки. Це під ноги, здається, на вінчання. Буду вдячна за допомогу...

    • Схемки вже відправлені на Вашу електронну адресу! Творчого натхнення!

     • Доброго дня!

      Скиньте мені теж будь ласка, схеми рушників,багато передивилась в інтернеті а чогось особливого не знайшла

      хочу щось незвичайне. але в одночас гарне і легке для вишивки

 9. Доброго дня. Для сучасного весілля необхідно 5-ть рушників, а саме: під коровай, для ікон, для перевязування рук молодим та під ноги під час вінчання. Порадьте, що краще вишити на кожному з тих рушників. Що правда, я хочу рушник для перевязування рук молодим вишити виключно червоним кольором, а для ікон думала бісером. Десь читала, що під коровай краще брати візерунки з калиною... А ще не можу зрозуміти щодо рушника під ноги, який краще брати візерунок?.. Чи можете мені вислати схеми і допомогти порадами?..

  • Доброго дня! Я із задоволенням Вам допоможу! Вишивати весільні рушники можна будь-яким кольором, оскільки кожен колір ниток має своє значення. Та традиційно вінчального рушника вишивали або білими, або червоними нитками. Оскільки Ви обрали червоний колір, то добре було б на цьому рушнику вишити Берегиню.

   Як на мене, вишивати бісером весільні рушники можна, окрім основного (той, що під ноги) та вінчального, оскільки вони є обереговими. Бісер виготовлено зі скла, тому вишиті ним рушники не несуть тієї потрібної позитивної енергетики, що рушники, вишиті натуральними нитками. А ще бісер має здатність до більш швидкого вицвітання та руйнування, ніж нитки. Та, все-таки, вибір матеріалу — за Вами!

   Вишиваючи хлібо-сольний рушник Ви можете не обмежувати себе у виборі узорів: це може бути калина й виноград, колоски пшениці, коровай, квіти тощо. Саме на цьому рушнику можна вишивати пари голубків, лебедів...

   Тепер щодо рушника під ноги. Це основний весільний рушник, який буде оберегом майбутнього подружжя, тому йому приділяється найбільша увага. Найкращим варіантом вишивки для цього рушника є геометричний орнамент або ж рослинний. Оскільки в наш час на рушник стають ногами (в давнину на нього ствали колінами), то на ньому не можна вишивати птахів, написів типу «На щастя, на долю», обручки, бо, стаючи ногами, можна «розтоптати» майбутнє щасливе життя подружжя. Колір вишивки може бути будь-яким. Традиційно ж даний рушник вишивали або одними червоними, або червоно-чорними нитками; інколи чорні нитки замінювали синіми або блакитними.

   До речі, на усіх весільних рушниках не варто вишивати маки, оскільки — це символ скорботи, пам'яті за загиблими. Вишивати їх можна у випадку, якщо у родині є загиблі воїни: тоді мак на весільному рушнику стає символом продовження роду.

   Схемки рушників різного призначення я Вам вислала. Отож, вдалого вибору та творчого натхнення!

   • Доброго дня ще раз! Я вже підібрала схеми для рушника на щастя на долю... Залишилося лише вінець та ініціали у ньому... Але не можу найти схему, є одна, та вона мені не дуже подобається...Я Вам на електронку вислала фото вінця, який мені дуже подобається... Якщо у Вас є схема такого чи подібного, буду дуже вдячна...)

    • Доброго вечора! На жаль я не отримала Вашого листа. Перешліть, будь ласка, фото бажаного вінця ще раз.

 10. Доброго вечора.

  Я хочу вишити рушник під ноги. Скажіть будь ласка, якщо буде достатньо місця на рушнику, де я з чоловіком буду ставати ногами, чи можна тоді вишити птахів?? І які саме орнаменти краще вишити на цьому рушнику?? Могли б Ви щось порадити і можливо вислати схему?? Вдячна наперед.

  • Доброго вечора! Якщо маєте ставати ногами, то краще не ризикувати й птахів, обручок, написів не вишивати. Оберіть геометричний або ж рослинний орнамент. Схеми я Вам надішлю на електронну скриньку!

  • Доброго вечора! Птахи на весільних рушниках — це символ самої сім'ї, тому пташки обов'язково мають бути повернуті голівками один до одного, і ніяк не в різні боки! У сиву давнину, коли дівчина відмовляла парубкові, то підносила йому рушника із птахами, що дивляться у різні боки.

 11. Доброго дня. Раніше не задумувалася над символікою та правилами вишивання вінчального рушника, тому стали на те, що купила свекруха (теж бездумно). Виявився і з мережками, і з замкненими кільцями, і з перетяжками ниток на звороті. Підкажіть, будь ласка, чи можна вишити новий правильний і якось, можливо, освятити. Дякую.

  • Доброго дня! За давньою традицією, основний рушник (на який стають ногами) вишивався й використовувався нареченими один раз і зберігався усе життя. В разі щасливого подружнього життя наступні покоління (діти, онуки) подружжя могли використати лише орнамент рушника, але вишитий власноруч на новому полотні та із додаванням своїх елементів вишивки. Гадаю, Вам варто було б сходити до церкви та дізнатися думку священників, щодо вишивки нового рушника та його освячення. Адже, основний рушник, проходячи традиційні весільні обряди, особливо під час вінчання в церкві, набуває певної позитивної енергетики, яка у поєднанні із вишитими на ньому символами, робить цей рушник оберегом подружнього життя. Чи буде новий вишитий рушник (навіть освячений у церкві) мати рівноцінну енергетику — питання... Та у разі потреби — я Вам можу допомогти підібрати потрібний орнамент та вишити рушник максимально наближений до традиційного. Тож — звертайтесь! Успіху Вам!

 12. Добрий вечір. Чи не могли б Ви і мені вислати схеми рушників які найкраще підходять для рушника під ноги, буду дуже вдячна.

  • Доброго дня! Схемки вже вислано на Вашу скриньку. Творчого Вам натхнення!

   • Дякую за схеми та досить необхідну інформацію у вашій статті.Скажіть чи добре зараз вишивати весільного рушника під ноги, якщо піст з 29.11.15р.

    • Доброго дня! В давні часи весільні рушники вишивали тільки під час посту, здебільшого Великого посту. Та можна вишивати й під час інших постів, в даному випадку Різдвяного. Тож — у добрий час!

     • Починати вишивку рушника потрібно у четвер зранку. Перед початком роботи читається молитва.

 13. Доброго дня:-) На Вашу сторінку натрапила випадково, але здобула для себе багато цінної інформації (за неї спасибі). Чи не могли б Ви вислати схеми весільних рушників?

  • Доброго дня!Спасибі на доброму слові! Рада, що мій сайт став Вам у нагоді. Трохи згодом маю доповнити інформацію сайту цікавими статтями, тому заходьте! А схемки вже на Вашій електронній скриньці! Успіху Вам!

 14. Доброго вечора. Якщо не знайду натуральні шовкові чи вовняні нитки , то які порекомендуєте ?

  Ширина рушника під ноги може бути 50см/3м? Якщо схочу пришити мережку, то яку тоді брати довжину?

  Дякую!

  • Доброго дня! Таких ниток на ринку є досить багато. Та я здебільшого використовую бавовняні нитки DMC (Франція): нитка гарної якості, має широку кольорову палітру та не линяє при пранні.

   Так, для основного весільного рушника — це гарні розміри. Такого виду вишивки, як мережка, не можна використовувати для створення весільного рушника. Якщо ж Ви маєте на увазі мереживо (рос. — кружево), яке маєте прилаштувати по краям вишитого рушника, то довжина мережива може бути будь-яка. Головною є довжина самого полотна рушника (неменше 3 метрів), а вона у Вас добра. Також можна зробити з кожного краю рушника бахрому. Як на мене, такий спосіб обробки країв є нейтральним варіантом для рушника під ноги і дозволяє уникнути усіляких «дирочок» у рушнику. Тоді довжина рушникового полотна має бути 3м+довжина бахроми з двох сторін. Та вибір — за Вами! Творчого Вам натхнення!

   • Дякую. Буду брати дмс нитки.

    І ще... У нас тепер чомусь рідко беруть на ікони рушники... ( вже багатьох перепитала). Все-таки, він потрібен?

    • Доброго дня! Часи змінюються і деякі традиції починають відходити в минуле. Це стосується й рушників на ікони. В давнину рушники на ікони були обов'язковими, це був цілий обряд, оскільки ікону на благословення не можна було брати голіруч. Благословляючи, мати спочатку брала рушник, обгортала ним ікону, і лише потім брала її до рук. Я є прихильником таких традицій, тому радила би придбати рушники-божники. Та обирати — Вам! Усього Вам найкращого!

     • Дякую ! Постараюсь переконати дочку))

      Тоді ще підкажіть, чи достатньо буде тканини ...

      Під ноги-3м/50см

      Коровай-2 м /40

      Для зв' язування рук-2м/40

      Божник-1,5/40

      Дуже хочу вишити дерево роду. Ви мені схемку скинули. Але на якому із рушників його можна вишити? Дякую

     • Доброго дня! Так, розміри рушників вдалі. Гарним варіантом для вишивки дерева роду є вінчальний рушник (для зав'язування рук), де його можна вишивати без особливих застережень. Лише колір вишивки має бути у червоних тонах, бажано уникнути чорного й замінити його, наприклад, на темно-бордовий.

      Дерево роду можна вишити й на основному рушнику (під ноги). Якщо наречені будуть ставати ногами, то із схеми потрібно виключити птахів, а також перед вишивкою врахуйте розміри схеми, щоб біла частина полотна, на яку ставатимуть ногами, була достатньою і на вишите дерево не ставали. Усі ці питання знімаються, якщо діти будуть ставати на рушник колінами.

 15. Дуже дякую за поради) Я теж думала дерево роду вишивати на рушнику для зав'язування рук...

  • Я пересилаю на Вашу скриньку кілька схем «Берегині». Гадаю, щось прийдеться Вам до смаку.

 16. Доброго вечора! Випадково натрапила на ваш сайт, який став безцінним джерелом інформації. Щиро вам за це вдячна. Тому хочу попросити декілька схем для рушника на вінчання та для завязування рук молодим.

  • Доброго дня! Дякую на доброму слові! Завжди рада допомогти!А схемки вже висилаю на Вашу скриньку. Творчого натхнення!

 17. Доброго дня! Хочу вишити весільний рушник (під ноги) проте не знаю як правильно підібрати орнамент. Чи можна на ньому вишивати вінок з квітів?(Я б хотіла б вінок з різнокольорових квітів). В деяких джерелах вказується, що це має бути суто рослиний орнамент або геометричні фігури. Буду рада допомозі. Дякую!

  • Доброго дня! Вишивати вінець на основному рушнику можна лише у випадку, коли на нього будуть ставати не ногами, а колінами. При цьому вінець повинен бути НЕзамкнений по колу. Вінець (незамкнений) краще вього вишити на Вінчальному рушнику: той, яким перев'язують руки молодим. Що стосується рослинного та геометричного взору, то це нейтральний варіант орнаменту для рушника під ноги. Адже, здебільшого зараз наречені стають на рушник не колінами, а ногами, тому вишивати Вінець, птахів, написи, обручки на ньому не можна.

 18. Здоровенькі будьте.Купив схему весільного рушника під ноги,бо вона мені дуже сподобалась.Прийшов додому почав читати про традиційні весільні рушники і засмутився для весілля він не дуже пітходить,а хотілосяб для своєї дочки в рушник вшити найкращу долю.Підскажіть якщо на рушникові буде вишитий бузок,троянди,ангели і вінчальні обручки,що вони синволізують .І чи можна це вишивати за відповіть буду щиро вдячний.

  • Доброго дня! На основному рушнику (під ноги) вказані Вами елементи можна вишивати лише у випадку, коли на нього ставатимуть колінами, а не ногами. Якщо ж Вам так сподобався такий візерунок, то він буде вдалим на рушнику під коровай. На рушнику під ноги краще вишити геометричний або ж рослинний орнамент. При цьому вишивати такі символи, як птахи, обручки, янголи, написи НЕ МОЖНА. Бо, якщо у церкві ще можуть ставати на нього колінами, то під час розпису у РАГСі стають тільки ногами. А основний рушник і в церкву, і до РАГСу використовується один і той самий. Щодо значення символів: БУЗОК — символ краси. На весільному рушнику краще вишивати білий бузок, що означає чистоту, невинність. ЯНГОЛИ – символ святих передвісників, що супроводжують, оберігають та допомагають нам. Жінкам, що бажають завагітніти, слід вишити трьох Янголят. Кажуть, що у 99% це бажання здійснюється. ТРОЯНДА (РУЖА) – королева квітів, яку шанують в багатьох країнах світу, є символом невмирущої краси і величі, вдячності, благополуччя, безсмертя. А ще говорять, що троянда – провісниця щастя. Рослинні орнаменти із трояндами означають безперервний сонячний рух та постійне його оновлення. В них: листочки – символ основи, нескінченності життя; квітка, що розпустилась, — символ краси та процвітання; пуп’янок – символ зародження нового життя, продовження роду. Якщо ж троянди включені до геометричного узору, то тоді це не просто квіти, а квіти-зорі, що передають уявлення людей про систему Всесвіту та непорушні закони буття.

   Вдалого Вам вибору!

   • Я перепрошую,а ви не порадите який потрібно рушник ,щоб був гарним

    І скажіть будьласка перед тим як вишивати рушник благословіння треба просити у батюшки.

    • Просити благословіння перед вишивкою в церкві не потрібно. Але, якщо Ви маєте таке бажання — то попросіть: гірше від того не буде, хіба-що краще. А ще почитайте ось цю статтю перед почаком вишивання: www.diartstyle.com.ua/shh...ilnogo-rushnika/ Я вишлю на Вашу скриньку кілька схем для основного рушника: можливо Вам щось підійде або ж надихне на створення нового візерунку. Творчого Вам натхнення!

 19. Доброго дня! Дуже була б вдячна, якщо б ви надіслали мені схеми для основного весільного рушника. Можливо в вас є ще схожі до тих, що представлені в вас на сайті в другому, четвертому та на початку п'ятого рядів. Вони складні, але дуже гарні!

  • Доброго дня! Якщо я правильно зрозуміла, то Ви маєте на увазі схеми серед безкоштовних схем. Уточніть, будь ласка, які саме: навівши курсор на схему — в рамочці з'являється умовна назва, наприклад: «весільний 1», «Божник»...

   • Мені сподобались: Божник; весільний 7,8,10; жіноча сторона 1-2; чоловіча сторона. Якщо є можливість, то якісь з цих в кращій якості. А якщо Ви маєте ще інші подібні, крім представлених тут — це взагалі було б ідеально!

     • Ще раз доброго дня! Дуже вдячна вам за схеми, і маю ще два питання:

      1. Чи можна обманку на рушнику вишивати срібними нитками?

      2. Я напевне не дочитала раніше, і купила полотно на рушник під ноги 3м на 40см, та вишивати ще не почала. Отже під ноги всетаки треба не менше 50см?

     • Доброго дня! «Обманку» можна вишивати будь-якими нитками, аби вони тільки пасували до загальної кольорової гами Вашої вишивки. Стосовно розмірів рушника, то Ви купили вдале полотно. Рушник під ноги має бути шириною неменше 40см і довжиною неменше 3метрів + довжина для обробки країв. Якщо Ви вже взяли тканину без урахування, наприклад, довжини полотна для бахроми, то можете обробити краї вручну гачком (підгортаючи полотно, але не прострочуючи). За потреби — звертайтесь: я розповів детальніше, як обробити краї без прострочки. Отож, вишивайте із задоволенням!

 20. A можете мені,будь ласка скинути схеми рушників під ноги рослинні?буду дуже вдячна))

 21. Вітання!

  Купила полотно для осн. рушника (під ноги) 230/35 мм, гарне біле домоткане, ціле, нерізане по широкій стороні. Почала вишивати, а потім захотілось поліпшити візерунок (надати змісту орнаменту, щоб рушник був оберегом), знайшла Вашу сторіночку :)

  І тепер засмутилась через розміри полотна. На скільки це критично? Не хочеться кидати почате, кажуть, не варто кидати вже початий(( Що порадите?

  І чи могли б надіслати схеми або «шматочки» схем (як Вам зручніше) для осн.рушника хрестик, геометричний орнамент/рослинний орнамент, щоб можна було ставати ногами.

  Наперед дякую! Творчого натхнення! :)

  • Доброго дня! Так, розміри для основного рушника мають бути більшими. Та кидати вишивку не потрібно: нехай цей рушник буде, наприклад, під коровай. А потім придбаєте тканину для основного і вишиєте його вже за всіма правилами. Адже, немає єдиного правила щодо того, який саме рушник має вишиватися першим, а який — другим. Просто, основному рушнику приділяється найбільше уваги. Схемки зараз підберу й надішлю на Вашу скриньку. Вдалого Вам вибору та творчого натхнення!

 22. Доброго вечора!! Будь-ласка допоможіть знайти схему для вишивки весільного

  рушника під ноги!! не можу знайти схеми щоб вишивати тільки червоними, чи червоними і чорними нитками!!

  • Доброго дня! Схемки рушників, або елементи взорів, з яких можна скласти власний орнамент, я Вам підібрала. До речі, кольорові схеми також можна перетворити у однотонні або ж чорно-червоні.

 23. Доброго дня!

  Хочу вишити весільний рушник «білим по білому». Підкажіть будь ласка, можливо маєте якусь підбірку схем (рослинних і геометричних) для такого варіанту? Дякую.

  • Доброго дня! Якщо Вам потрібні схеми для вишивки хрестиком, то в такому разі будь-яку взор можна переробити у схему «білим по білому». Я Вам можу зробити невеличку підбірку схем вишивки «білим по білому» в інших техніках, наприклад: лиштва, вирізування тощо. Згодом — надішлю!

  • До речі, для весільного рушника потрібно брати лише ті схеми, які не мають «дірочок». Вишивати мережку, робити вирізування і т.п. у весільних рушниках не можна!Гадаю, найбільше Вам може підійти такий вид вишивки «білий по білому», як лиштва (біла лічильна гладь).

 24. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи можна, щоб на візерунку весільного рушника був чорний колір? Буду дуже вдячна за схеми для весільного рушника :)

  • Доброго дня! Вибачте, що відповідаю із запізненням! Так, у весільних рушниках може використовуватись чорний колір. Чорний колір, попри деяку свою негативну характеристику, має й позитивне значення. Це — колір урочистості, землі, багатства. Він здатний утримувати в собі інформацію. Більш того, в багатьох регіонах весільні сорочки низзю вишивали лише чорними нитками. Та не можна вишивати рушники лише чорними нитками. А схемки я Вам перешлю! Усього Вам доброго!

 25. Добрий день. дуже хочеться вишити гарний весільний рушник і рушники на вінчальні ікони.поділіться схемами,будь ласка.щиро вдячна

   • Добрий вечір. Велике спасибі за цікаву і корисну інформацію. Буду вдячна за схеми весільного рушника під ноги. Хотілося б дізнатися чи підійде для такого рушника поєднання червоного і бордового кольорів чи краще поєднати червоний з чорним?

    • Доброго дня! Перепрошую за відповідь із запізненням! Та без уваги я Вашого листа не залишу! Найкращою для весільного рушника (особливо для Основного та Союзного) є червона кольорова гама, тобто краще поєднати червоний із бордовим, а не із чорним. А схеми різних схем я Вам надішлю! Успіху Вам!

 26. Добрий день. хочеться вишити гарний та не дуже складний весільний рушник під ноги, хотілося б щоб він був одним кольором ( червоним).поділіться схемою,буду вдячна за вашу допомогу :)

 27. Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, підібрати схему для вишивання та правильні символи для весільного рушника (під ноги). Дуже подобаються геометричні візерунки. Чи варто вишивати такий рушник одним кольором, наприклад червоним?

  Наперед вдячна за допомогу!

  • Доброго дня! Так, враховуючи вже сучасні весільні традиції, геометричний орнамент на основному весільному рушнику є одним із найбільш підходящих. А червоний колір є дуже вдалим для весільних рушників, оскільки він має жосить сильну захисну енергетику. Такий весільний рушник стане гарним оберегом. Декілька схемок однокольорових орнаментів я Вам вишлю. Творчого Вам натхнення!

 28. Доброго дня! Збираюся вишивати весільний рушник двома кольорами — червоним і бордовим. Приймаю до уваги всі Ваші надзвичайно корисні поради. Буду Вам дуже вдячна, якщо надішлете схеми, можливо я додам до мого рушника ще щось особливе, щоб він вийшов унікальним.

  • Доброг дня! Вибір кольорів дуже вдалий для весільних рушників. Схемки вже на Вашій скриньці! Творчого Вам натхнення!

 29. Чи не могли б Ви і мені вислати схеми рушників, які найкраще підходять для рушника під ноги, буду дуже вдячна.

 30. Добрий вечір! Хочу вишити весільний рушник під ноги. Чи можете скинути схеми? Дякую

 31. Добрий день)) можете поділитись детальними схемами рушників під ноги,але щоб був одного кольору? Дуже дякую))

   • Доброго дня, можна схеми вишивки хрестиком для весільних рушників?) Завчасно дякую!

    • Доброго дня! Уточніть, будь ласка, схеми якого саме рушника Вам потрібні: основного, союзного тощо? Чи Ви бажаєте по одній-дві схемі кожного весільного рушника, що потрібен на весіллі?

 32. Доброго дня! На весільному рушнику я вишила двох лебедів, а на чоловічій стороні зверху над лебедями напис «Лебединої вірності» ( на жіночій ще не встигла). А тепер читаю, що напис над головним орнаметом не можна вишивати. І пороти кажуть не можна. Дайте пораду, що мені робити?

  • Доброго дня! Так, різних надписів на основному рушнику бути не повинно взагалі, а тим більше, коли вони перекривають основний взір. Мало того: якщо Ви ставатимете на рушник не колінами, а ногами, то птахів на основному рушнику вишивати не можна. У Вашому випадку краще довишити початий рушник, але застосувати його , наприклад, під коровай. А основний рушник вишити інший,уже з урахуванням усіх тонкощів та нюансів. Оптимальним варіантом для основного рушника буде геометричний або рослинний орнамент.

 33. Добого дня!!! Випадково натрапила на Ваш сайт і дуже йому рада!!!!! Стільки корисної інформації, я і не підозрювала, що існує стільки тонкощів у вишивці рушника!!! Дуже б хотіла Вас попрохати вислати мені декілька схем весільних рушників — я зрозуміла, що «під ноги» дуже специфічний рушник (він мене найбільш цікавить). Якщо можете, вишліть схеми за напрямком (під ноги, для перев'язування рук молодятам, вінчальний та які ще необхідні на весіллі — хочу вишити всі).

  А ще хотіла запитати про розміри рушників — наприклад, під ноги пишуть ширину необхідно брати не менше 40см, а інші стверджують не менше 50, а довжину, я зрозуміла, необхідно не менше 3м. Як правильно???

  І ще питаннячко: під ноги в РАЦСі і в церкві різні рушники стелять??? якщо так яка різниця у вишивці???

  Наперед дуже Вам вдячна, дай Боже Вам здоров'я!!!

  • Доброго дня! Рада, що мій сайт став Вам у нагоді! В ідеалі розміри основного рушника повинні ділитися на 7. Якщо потрібну довжину ще можна відміряти, то віднайти полотно потрібної ширини (щоб точно ділилася на 7) важко. Тому ширина полотна повинна бути неменшою, ніж 40см, а краще — 50см. Довжина рушника — неменше 3 метрів + довжина на китиці, якщо будете їх робити.

   Традиційно, основний рушник вишивався і застосовувався лише один раз. Тому для РАЦСу і церкви має бути один і той самий рушник.

   Схемки я Вам підберу та вишлю дещо пізніше, бо потребує трохи часу. Будуть запитання — звертайтесь! Завжди рада допомогти! Хай Вам Бог помогає!

 34. Доброго дня. Насамперед велике вам дякую за такий корисний і надзвичайно цікавий сайт. Хотіла б почати вишивати весільний рушник основний (під ноги) дуже сподобалася схема з павичами і рослинним орнаментом,http://pozyky.com/wp-content/uploads/images/svadebnij_rushnik_nastolnaya_kniga_nevesti_13.jpg але прочитавши ваші поради я зрозуміла що птахів краще на такому рушнику не вишивати. Виходить що краще взяти геометричні візерунки. У мене запитання- ці візерунки можуть бути будь-які чи варто чогось остерігатися навіть у геометрії? Була б дуже вам вдячна за схеми для такого рушника.

  • Доброго дня! Рада, що мої поради стали Вам у нагоді! Так, птахів на основному рушнику краще не вишивати, особливо, якщо ставатимете на нього ногами. Усі символи в старовинних орнаментах самі по собі мають позитивне значення, негативом їх наділити може сама людина у процесі роботи, забувши про правила вишивки такого рушника. Схеми з геометричним орнаментом, які зараз можна віднайти, — це або відновлені стародавні вишивки, або сучасні, але створені на основі старовинних. Тому, просто прочитайте про значення різних символів у вишивці (і зокрема в геометричній), щоб обрати потрібний собі до душі. Та, окрім геометричного, Ви можете також вишити й рослинний орнамент, простіший у трактуванні символів, але неменш значущий. Кілька схем я Вам надішлю із різними варіантами орнаментів. Вдалого вибору!

 35. Дозвольте знову Вас потурбувати! =) на весільному рушнику «під ноги» з обох країв повинен бути однаковий візерунок? а на рушнику «для перев'язування рук» може бути різний, наприклад з одного — виноград і дуб, а з іншого — троянди, лілії????

  а ще я заплуталася, яка схема найбільш вдала «під ноги», чи не могли б Ви вислати мені схемки саме на цей вид рушника, які б на Вашу думку, були б найвдалішими (бажано червоними нитками та, як я зрозуміла, можна також вишити червоними і чорними) — дуже необхідна порада спеціаліста в даному питанні!!!! =) дякую

  • та ще таке запитаннячко: можна використовувати рушникове полотно (воно має нещільну структуру тканини), адже на домотканному полотні мені дуже важко вишивати? =) дякую

  • Доброго вечора! Якраз-таки різними, традиційно, можуть бути орнаменти на основному рушнику, що під ноги. Та й то не обов'язково. Я вже писала, що різними роблять сторони для збереження «полярності» рушника: першим вишивають завжди чоловічу сторону, жіночу — другою. Якщо ж орнамент однаковий, то просто помітьте чоловічу сторону якимось чином, щоб стаючи на рушник не переплутати сторони. Вишивати можна будь-якими кольорами, та кращим варіантом є червона гама, оскільки вона має сильну захисну, оберегову функцію.

   Союзний рушник (для перев'язування рук) здебільшого вишивають однаковим орнаментом з обох сторін. Він має бути вишитим або червоними, або білими нитками. Одним із найкращих орнаментів, що можуть підійти на цей рушник, є Берегиня та Дерево Життя.

   Для вишивки весільних рушників можна використовувати вже готове рушникове полотно. Вам залишиться лише обробити краї, наприклад, бахромою.

   Я Вам вишлю схеми Основного та Союзного рушника! Вдалого Вам вибору та творчого натхнення!

 36. Доброго дня! Спасибі за цікавий та корисний сайт!

  Скажіть, будь ласка, чи може вишивати весільний рушник мама нареченої? Давно цікавлюся цим питанням, а відповіді неоднозначні...

  Де можна знайти схеми з гуцульським орнаментом?

  • Доброго дня! Дякую на доброму слові! Рада Вам допомогти! У давні часи вишивати весільні рушники мала сама наречена. Якщо ж з якоїсь причини вона не могла цього зробити, то тоді рушники вишивала найдорожча людина — мама, яка завжди бажає своїй дитині найкращого. У випадку, коли наречена не мала матері, вишивку вона могла довірити хрещеній матері. Так мало би бути, якщо дотримуватися українських традицій. В наш час люди не завжди зважають на традиції, а просто обирають зручний для себе спосіб придбання весільних рушників. Вважаю, то їх право вибору. У будь-якому випадку, вишивкою весільних рушників має займатися людина, якій Ви довіряєте, оскільки вона має вишити не просто рушник, а оберіг для майбутнього подружжя. Отож, вибір за Вами!

   Кілька схем гуцульських рушників я підберу та згодом надішлю на Вашу електронну скриньку. Вдалого Вам вибору та натхнення!

 37. Скажіть, будь ласка,чи можна на рушнику під коровай вишивати лебедів, кільця, напис «На щастя, на долю»

  • Доброго дня! Рушник під коровай найменш вибагливий щодо правил вишивки. Тому на ньому можуть бути вишиті ті символи, які не можна вишивати, наприклад, на рушнику під ноги: птахи, кільця, написи тощо. Вишивайте із задоволенням!

 38. Доброго дня. Моя донька скоро виходить заміж і хоче взяти для вінчання мій рушник. Чи краще свій вишити? Свій рушник я вишила сама, на ньому є голуби в центрі рушника де стається ногами, а по боках лебеді. Прочитала , що птахів краще не вишивати ,хоча у нас з чоловіком життя склалося . Буду вдячна , якщо вишлите взірці рушників.

  • Доброго дня! Традиційно, наречена мала вишити весільні рушники собі сама. У випадку, якщо подружнє життя матері склалося вдало, то донька могла взяти за взірець орнамент із весільного рушника батьків. Але вишивався все одно новий рушник. Раніше на рушник ставали колінами, тому на стародавніх орнаментах могли бути зображені птахи. Та зараз на весільний рушник стають ногами, тому вишивати птахів, кілець, вінця, написів, тощо краще не потрібно. Просто приберіть із схеми Вашого рушника птахів, а все інше можете вишивати. Та, для творчого натхнення, я вишлю Вам кілька схем основного рушника. Вдалого Вам вибору! Хай Бог дає щасливу долю і Вашій доньці!

 39. Доброго дня. Випадково потрапила до вашого сайту, шукаю схеми до весільного рушника. Багато дізналася нового для себе. Хочу попросити схему основного рушника, буду дуже вдячна. І ще мені потрібна схема рушника із соняхами, може у Вас щось знайдеться?

  • Доброго дня! Схемки рушників вже на Вашій скриньці! Рада, якщо мої статті та поради стали Вам у нагоді! При потребі — звертайтесь! Творчого Вам натхнення!

   • Доброго вечора! Дуже дякую за схеми, мене багато з них зацікавили буду творити. Бажаю Вам успіхів і натхнення у Вашій праці і дай Вам Бог здоров'я!!!

 40. Доброго дня ще раз!

  я Вас щойно просила вислати візерунок для рушника, хочу уточнити, що мова йде про рушник саме під ноги в церкву.

  дуже дякую!

 41. Доброго дня!!! Я така рада, що натрапила на ваш сайт і почерпнула стільки корисного! Дякую вам за ваші поради, ви справді вселяєте віру, що все вийде і не варто боятися почати.Ось тепер і мені захотілось вишити рушник, хоч раніше дуже переживала. Хотіла б вас попросити надіслати й мені схеми вишивки для весільного рушника під ноги. Цікавить геометричний і рослинний орнаменти. Буду дуже Вам вдячна!!!

  • Доброго дня! Дякую на доброму слові! Рада, що змогла зарадити Вам та надихнути на творчість! Вишивка — то дійсно неймовірно захоплююча річ: варто лише наважитися й розпочати, а потім Вас важко буде «відірвати» від роботи. А схемки вже на Вашій скриньці. Будуть питання — звертайтесь! Творчого Вам натхнення та успіху у Вашому починанні!

   • Отримала! Вони чудові, саме такі як я хотіла! Щиро вдячна вам за вашу допомогу!)

    • Рада, що схеми прийшлися Вам до смаку! Коли що — звертайтесь! Бог Вам у поміч!

 42. Доброго дня, можна і мені схему весільного рушника під ноги? Щоро вдячна)

 43. Доброго вечора! Шукаю схеми для весільного рушника основного ( під ноги), чи не могли би щось порадити????

  • Доброго вечора! З приводу того, яким має бути вишитий основний рушник раджу прочитати попередні коментарі до цієї статті та до статті «Що потрібно знати, вишиваючи весільного рушника»: цьому питанню приділялось багато уваги. А схемки рушника я відправлю на Вашу скриньку. Будуть питання — звертайтесь.

 44. Доброго дня.Шукаючи схеми весільних рушників,я випадково натрапила на Ваш сайт і дуже вдячна вам.Я багато чого цікавого і корисного дізналась.І хочу Вас попросити вислати мені схемки рушників під ноги,під коровай,основного та союзного рушників.Яких розмірів рушник під ноги я зрозуміла,а інші яких розмірів мають бути?Ще раз хочу подякувати,що Ви займаєтесь такою справою і даєте такі корисні поради .

  • Доброго дня! Дякую Вам на доброму слові! Завжди радію, коли мої статті чи поради допомагають людям!

   Щодо розмірів весільних рушників...Основний рушник — це і є рушник під ноги. Повторюсь: він має бути неменше 40см шириною та 300 см довжиною. Та може бути й більшим. Союзний рушник (ним перев'язують руки) менш вибагливий до розмірів і може бути дещо вужчим та коротшим, ніж основний рушник під ноги. Та, як на мене, досить вдалим є рушник шириною 40см та довжиною 250см. Найменш вибагливим у всіх відношеннях є рушник під коровай. Його розмір залежить від орнаменту та Ваших побажань. Розміри Божників (рушники під ікони) залежать від розміру ікон.

   Схеми різних рушників я вишлю на Вашу електронну адресу. За потреби — звертайтесь: радо допоможу, чим зможу! Творчого Вам натхнення! Хай Вам Бог помагає!

 45. Доброго дня! Чи можете мені скинути схеми весільного рушника з геометричним орнаментом , а також схему рушника для перевязування рук? Буду Вам дуже вдячна!!!

  • Доброго вечора! Ваші схеми вже вислано! За потреби — звертайтесь! Вдалого вибору та натхнення Вам!

 46. Доброго вечора! Дякую Вам за гарні поради! Адже збираючись вишивати рушник, я розуміла, що це велика відповідальність. Але тепер бачу, що якби я не потрапила сюди, то наробила б багато помилок. Моя життєва ситуація склалася так, що перший мій шлюб розпався. Рушник мені тоді вишивала мама. Згадую, як вона підбирала мені все найкраще, з якою надією і радістю, що все буде добре. Такого рушника більше не було . Проте там і птахи, і написи, все було під ногами. Можливо якби тоді був би ваш сайт, то склалося б все по іншому. Тепер дякувати Богу я знайшла свою половинку і вирішили одружитися. І дуже б хотілося дійсно створити своїми руками свій оберіг.

  • Доброго вечора! Дякую на доброму слові! Буду рада, якщо зможу чимось зарадити й Вам!

   Прикро, коли в нашому житті не все складається так, як ми бажаємо. Якби ж то все залежало тільки від правильно вишитого весільного рушника, то, гадаю, більшість людей жила би щасливо! Вишитий рушник покликаний бути оберегом для подружжя, тому до його вишивки потрібно віднестися належне, хоча й без фанатизму. Дійсно, на Основному рушнику (під ноги) не має бути птахів, написів, кілець, вінця, мережки тощо. Найвдалішим варіантом може бути геометричний або ж рослинний орнамент. Можна використовувати різні кольори, та традиційним є червоний або синій. Я віддаю перевагу червоному, оскільки він має здатність затримувати негативну енергію, спрямовану на людей, та розсіювати її, тим самим захищаючи молодят. Ви можете використати червоно-чорні орнаменти, замінивши чорний на темно-бордовий: виглядатиме досить гарно. Орнамент та кольори мають бути Вам до душі та викликати лише позитивні емоції. Та й вишивати потрібно лише із добрими думками. Я Вам надішлю декілька схем. Можливо, серед них буде саме Ваша. Або ж вони надихнуть Вас на створення власного орнаменту. Будуть питання — звертайтесь, радо відповім! Вдалого Вам вибору та творчого натхнення!

 47. Доброго вечора! Надзвичайно вдячна Вам за те, що допомагаєте іншим своїми мудрими порадами. Зважилась вишивати весільний рушник, чудово усвідомлюючи усю відповідальність цієї роботи. Проте, якби не потрапила вчасно на Ваш сайт, впевнена, що наробила б купу помилок, адже досі не знала усіх тонкощів вишиття весільного рушника, такого, який дійсно б став справжнім оберегом сім*ї. Дуже хочу попросити у Вас схеми для вишиття рушника під ноги та для перев*язування рук, бо так хочеться зробити все якнайкраще.)

  • Доброго вечора! Перепрошую, що відповідаю дещо із запізненням: роблю чудову скатертину у досить кропіткій техніці «вишивка настилом по сітці». Згодом матимете змогу побачити цю роботу на моєму сайті. Я вдячна Вам за добрі слова! Я втішна, коли мої поради йдуть людям на користь та допомагають у вирішенні життєвих проблем! Із задоволення поділюсь із Вами схемками весільних рушників. У Вас буде дійсно найкращий рушник, бо він буде вишитий власноруч. Вдалого Вам вибору та хай Вам Бог помагає! Матимете запитання — звертайтесь! Бог Вам у поміч!

   • Надзвичайно вдячна Вам за схеми весільних рушників! Вони усі чудові, усі відкриваються. Я вже встигла зробити свій вибір. А ще, дякуючи Вашим теплим словам, появилось більше впевненості у тому, що все вийде справді добре.

    • Доброго дня! Втішна, що схеми прийшлися Вам до душі! Отож, у добрий час! І нехай Вам Бог помагає!

  • Доброго вечора! Маю Вас засмутити: на рушнику під ноги із усього орнаменту, що Вам сподобався, можна вишивати лише рослинний орнамент. Його можна вишивати із обох сторін рушника. А можете взяти рослинний елемент за основу та додати ще якісь елементи орнаменту, вишивши їх під основним трояндово-квітковим узором. Вишивати пташок та кільця НЕ МОЖНА! За потреби — звертайтесь! Творчого Вам натхнення!

 48. Доброго дня.Я хочу вишити рушник дочці під ноги. Маю матерію 50\150см Вишліть ,будь ласка, схеми. По боках ми підігнули машинкою. А як краще обробити кінці рушника. Дуже гарно дякую за такі поради, які ви даєте на сайті.

  • Доброго вечора! Дякую на доьрому слові! Та маю Вам сказати, що розміри Вашого майбутнього рушника замалі для рушника під ноги. В ідеалі, усі розміри мають ділитися на 7, але бути шириною неменше 40см, а довжиною — 3м+сантиметри на обробку обох країв. Традиційно, прошивати машинкою основний весільний рушник не можна — ні з боків, ні по краях. Зараз є готове рушникове полотно із обробленими боками. Та обирати, на якому полотні вишивати, зрештою, — Вам!

   По краях рушника краще зробити китиці із ниток самого полотна. Я, наприклад, обробляю краї гачком, не прошиваючи машинкою. Підгинаю кінці по 0,5см, скріплюю булавками, потім обплітаю гачком, по черзі виймаючи булавки. Далі в'яжу петельки, в які потім зав'язую, зроблені власноруч із ниток, китиці. Таким чином, оброблені краї є ніби продовженням самого полотна рушника і не прошиваються.

   Схемки основного рушника надішлю! Вдалого Вам вибору та творчого натхнення!

 49. Доброго вечора! Дуже вдячна за такий цікавий сайт. Хотіла би попросити у Вас декілька схем весільного рушника (під ноги) в червоному кольорі. Планую у четвер почати вишивати, а з узором ніяк не визначуся.

  Наперед вдячна!!!

  • Доброго вечора! Дякую на добрім слові! Маю ще багато цікавої інформації та, на жаль, за вишивкою не вистачає часу для написання статей. Та, гадаю, дійде час і до них!

   Так, Великодній Піст — найкращий час для вишивання основного весільного рушника! Схемки для Вас я зараз підберу та вишлю! Отож, обирайте! Бог Вам у поміч!

   • Дуже дякую Вам за схеми і за терпіння, Ви так гарно все роз'яснюєте. Скажіть, а можна десь на сайті знайти пояснення, як робити закінчення країв рушника, бо напевно з цього найкраще розпочати, перш ніж почати вишивку.

    Наперед вдячна за відповідь.

    • Дякую на добрім слові! На жаль, поки для майстер-класу з обробки країв не вистачає часу. Та, наразі, бачу, що подібних звернень багато. Тому найближчим часом намагатимусь зробити та викласти такий МК. А поки можу пояснити мій улюблений спосіб обробки країв — гачком. Підвертаю край рушника шириною 0,5см на виворітній бік та скріплюю по усій довжині булавками (або ж приметую ниткою, яку по завершенню обробки витягую). Потім беру тонкі бавовняні нитки (Турція, Італія) для в'язання та обплітаю краї гачком. По завершенні зі зворотнього боку можуть трохи виглядати нитки підвернутого полотна: я обережно підрізую їх тонкими ножицями. Ось і все! Таким чином, рушникове полотно ніби матиме продовження й, головне, рушник НЕ прошитий ні вручну, ні машинкою. І вишивку можна починати від самого обробленого краю.Можна залишити й такими краї, а можна далі сплести гачком петельки, в які зав'язати, окремо зроблені, китиці. Ось так це виглядатиме www.diartstyle.com.ua/?p=1600 www.diartstyle.com.ua/?p=1603 Зворотній бік — www.diartstyle.com.ua/?p=1602

     • Доброго дня! Дякую Вам, що ділитись знаннями! Мене зараз цікавить обробка краю. В принципі уже зрозуміла із Вашого опису, але може є відео МК по обробці краю рушника? Хочу вишити ще рушників: під ноги і для короваю. Надішліть, будь ласка схеми. Цікавлять рослинні орнаменти, червоними нитками.

 50. Доброго вечора! Знайшла на Вашому сайті багато порад, які допоможуть мені у вишивці рушника. Велике дякую! Але ніяк не знайду підходящих схем для рушника під ноги молодятам, так як маю дуже малий досвід у вишивці тому мушу розбиратися походу... Буду дуже вдячна, якщо надішлите мені декілька схем.

  • Доброго вечора! Рада, що змогла зарадити Вам! Я Вам надішлю різні схеми. Гадаю, котрась прийдеться Вам до вподоби! А можливо й створите свою власну!..Бог Вам у поміч!

 51. Доброго дня. Вирішила вишити весільний рушник з орнаментом дерево життя. Дуже хотілось би отримати від Вас схеми таких орнаментів. Наперед вдячна.

  • Доброго вечора! Якщо це буде рушник під ноги, то потрібно брати орнамент Дерева Життя без птахів. Якщо ж це Союзний рушник, то можна вишивати Берегиню й із птахами. Я Вам вишлю різні варіанти. Творчого Вам успіху!

 52. Доброго дня, можете мені скинути схему весільного рушника під ноги і для перев*язування рук? Щиро вдячна)

 53. Доброго вечoра! Допоможіть, будь ласка, підібрати схему для вишивання та правильні символи для весільного рушника (під ноги та для перев*язування рук мoлoдят). Дуже подобаються геометричні візерунки. Щoб вишити хрестикoм. Підскажіть, яким кльoрм краще вишивати рушник під нoги і тoй щo перев*язувати руки?

  Наперед вдячна за допомогу!

  • Доброго вечора! Загалом, Ви можете вишивати будь-якими кольорами, що Вам подобаються. Кожен колір несе своє смислове навантаження. Та, як на мене, найбільш вдалим варіантом для таких рушників є червона гама кольорів. Особливо, що стосується Союзного рушника (для перев'язування рук). Традиційно він частіше вишивався білим по білому або ж червоними нитками. Вибір кольору — за Вами! Схеми таких рушників я Вам відправлю. За потреби — схему, яка Вам буде до вподоби розпишу за символами та їх значенням. Вдалого вибору!

 54. можете порекомендувати схеми рушника під ноги (можливо є в синьому кольорі)

 55. Чи можу я також попросити у Вас орнамент рушника під ноги. Наперед вдячна

 56. Добрий вечір. Чи не могли б Ви і мені вислати схеми рушників які найкраще підходять для рушника під ноги, буду дуже вдячна.

 57. Доброго дня, чи можете Ви скинути мені схему весільного рушника під ноги і для перев*язування рук? Щиро вдячна

  • Доброго дня! Схемки вже на Вашій скриньці! Гадаю, вибрати буде серед чого! Творчих успіхів!

 58. Дуже дякую за цікаву статтю. Я хочу вишити весільного рушника під ноги для себе. Чи можна вишивати самій собі і чи могли б Ви мені надіслати схеми вишивки. Буду вдячна!

  • Доброго дня! Перепрошую за несвоєчасну відповідь — на даний час я у від'їзді та не маю доступу до свого комп'ютера. Вишивати рушник самій на своє весілля — це найкращий варіант. Тому сміливо можете вишивати. Щодо схем рушників: я обов'язково їх Вам надішлю, як повернуся із поїздки та матиму доступ до комп'ютера. Вибачайте за затримку!

 59. Доброго дня,багато корисної інформації знайшла на вашому сайті! Дуже вдячна Вам за це!Чи не могли б Ви скинути мені схемки для всіх рушників які потрібні для весілля?була б дуже вдячна!

  • Доброго дня! Вибачте за несвоєчасну відповідь — я у від'їзді. Рада, що інформація сайту стала Вам у нагоді! Я обов'язково надішлю Вам схеми усіх весільних рушників, але згодом. Зараз я не маю доступу до свого комп'ютера. Вибачайте за затримку!

 60. Добрий день, хотіла б вишити весільний рушник під ноги з рослинним орнаментом. Чи можете мені допомогти вибрати не складні схеми, бо я не дуже вправна у вишивці?) Наперед вдячна))

  • Доброго дня! Перепрошую, та я зараз у від'їзді і не маю змоги переслати схеми. Я обов'язково надішлю Вам потрібні схемки, як тільки матиму доступ до свого комп'ютера. Вибачте за затримку!

 61. Доброго дня! Я хотіла би ще раз спитати про основний весільний рушник: чи дійсно на його кінцях можна робити бахрому? Якщо-ні, то як саме можна гарно та правильно обробити краї рушника. Дякую Вам.

  • Доброго дня! Перепрошую, що відповідаю із такою затримкою, — сімейні обставини!

   Бахрома — то один із найкращих варіантів обробки країв весільних рушників. Тому вільно можете обробляти рушник саме нею. Існують й інші способи (наприклад, я обробляю краї гачком), та бахрома — найпростіший і вдаліший варіант. Успіху Вам!

 62. Доброї ночі! Дуже цікавий у Вас сайт! Багато зрозуміла!

  Але, як і всі, також хочу попросити Вас надіслати схемки вінчального (нам і в РАЦС і в церкву) рушника, який би на Вашу думку, був би найвидержаніший усіх тонкощів візерунку! Більше полюбляю рослинні орнаменти, але якщо краще обрати геометричні, то я зовсім не проти!

  Придбала рушникове полотно 50см на 350см — тобто так розумію, що маю вишити великі візерунки на обох краях? А краї рушника можна обшити рядком хрестика — обв'язувати не вмію ? І скільки см бахрами залишати по краям?

  Будьте ласкаві, допоможіть, адже я в цій справі новачок! Завчасно дякую =)

 63. Доброго дня) Дуже корисна стаття,допомогла мені розібратись у символах та їх значеннях) чи не могли б Ви скинути мені схемки рушників під ноги? буду дуже вдячна)

  • Доброго вечора! Втішена, що змогла Вам зарадити! Схемки зараз будуть на Вашій скриньці!

 64. підкажіть будь ласка якщо вишивати родове дерево а бабуся і 2 дідуся уже померли то як їх правильно зобразити? можливо квітами вниз? і вюнок повинен обрамлювати все полотно і навіть божу частину посередині? а розкидка не вважатиметься як перерваний орнамент? її можна використовувати? чи можна над родовим деревом робити віночок з птахами якщо на рушник ставати колінами? надішліть будь ласка і мені схемки для рушника під ноги. оскільки полотно велике потрібно багато орнаментів, і якщо можна приклад правильного родового дерева . дуже дякую за відповідь оскільки не можу знайти відповідь на ці питання

  • і якщо я ще незнаю нічого про родичів чоловіка як вишивати його родове дерево? чи залишити там а потім дошити перед весіллям?

   • Доброго вечора! Перепрошую за відповідь із запізненням! Буду з Вами відверта і не вводитиму Вас в оману — складанням родового дерева не займалась, а відтак й не заглиблювалась у цю тему досить глибоко. Принаймні, на тому рівні, що Вас цікавить. Можливо, Вам зможуть допомогти у музеї Івана Гончара, що у Києві. А ще є такий «Оріяна. Центр української вишивки та костюма». Можете спробувати звернутися до Юрія Мельничука — він у минулому працівник музею та має відношення й до Оріяни, є дослідником української вишивки. У Facebook можна легко його знайти.

    Якщо Ви ставатимете на весільний рушник колінами, то вишивати віночки із птахами можна.

    Уточніть, будь ласка, серед яких саме орнаментів (геометричних, рослинних) Вам підібрати схеми рушників під ноги та на які елементи звернути увагу в першу чергу?

 65. доброго дня

  Хочу вишити весільний рушник але незнаю чи на ньому можна вишивати дерево життя ( схема похожа на першу на сторінці) що це за птахи? Чи можна вишити нв одній стороні ( чоловічі) дуб і калину а на жіночі виноград і дуб? так щоб розрізнити обидві сторони. І також чи можна вишити весь рушник одним кольором на приклад червоним?

  Дякую!

  • Доброго вечора! Дерево життя вишивати на весільному рушнику під ноги. Лише, якщо ставатимете ногами — то без будь-яких пташок, ставатимете колінами — можна вишивати й птахів. Не зовсім зрозуміла, про схему на якій сторінці йде мова. Якщо на сторінці зі схемами рушників — то це голуби. Виноград, як символ, є об'єднуючим елементом. Тому краще його вишивати на обох сторонах: чоловіча — дуб+виноград; жіноча — калина+виноград. Червоний колір є одним із найкращих кольорів для вишивки весільних рушників, оскільки носить оберегову функцію. Тому — вишивайте із задоволенням!

 66. Доброго вечора! Сподобались Ваші поради, зрозуміла, що Ви нікому не відмовляєте і теж сподіваюсь на допомогу. Дуже хочеться вишити сину на весілля вишуканий рушник під ноги. Говорять, що на ньому обов'язково має бути дерево життя. Будь ласка, допоможіть із схемами. Дякую!

  • Доброго дня! На основному весільному рушнику (під ноги) не обов'язково має бути Дерево Життя. Як на мене, Дерево Життя найбільш підходить для вишивки Союзного рушника, яким перев'язують руки під час вінчання. Для рушника ж під ноги можна взяти геометричний або рослинний орнамент. Якщо ж Ви все-таки бажаєте для Основного рушника взяти орнамент Дерева Життя, то тоді маєте зауважити, в який спосіб ставатимуть діти на рушник — колінами чи ногами. Якщо колінами, то можете обирати будь-який орнамент Дерева, що Вам сподобається. Якщо ж молоді ставатимуть ногами, то в орнаменті Дерева не повинно бути пташок. Я Вам надішлю схеми різних варіантів орнаментів, а Ви обирайте собі до вподоби! Успіху Вам!

 67. Щиро дякую за допомогу! Вибирати є з чого! Нехай щастить Вам у житті!

 68. Доброго дня! Скиньте будь ласка схеми весільних рушників на які молоді стають ногами.

 69. Доброго дня!!! Зібралася вишити весільний рушник під ноги . Шукаю схеми вишивки хрестиком, щоб були калина, дуб, виноград. Надішліть , будь-ласка схему, якщо у вас є. Збираюся шити на канві, нитками муліне. Уточніть як шити- хрестиком 1×1 чи 2×2?

  • Доброго вечора! Схеми такі в мене є і я їх Вам надішлю. Якщо я Вам правильно зрозуміла, то Ви маєте вишивати рушник на звичайній канві? Для весільних рушників, особливо для Основного (під ноги), потрібно брати готове рушникове полотно, плетене однією ниткою. Звичайна канва не підходить, оскільки весільні рушники не можна прошивати (прострочувати) ні на машинці, ні у ручну, обробляючи краї та боки. Тому, гадаю, варто було б придбати готове полотно. Як потрібно, адреси інтернет-магазинів, де продають таке полотно, я Вам надішлю. До речі, довжина полотна має бути неменше 3 метрів+довжина на обробку країв, а ширина — неменше 40см, краще 50см. На такому полотні я вишиваю 2*2 нитки полотна; одинарна нитка муліне складена вдвоє. Рішення — за Вами! Творчого Вам натхнення!

 70. Доброго дня! Допоможіть мені, будьте ласкаві, — я на Вашу електронну пошту відправила листа з зображеннями !

  Я придбала рушникове полотно довжиною 3,50, а вишиваючи орнамент, зрозуміла, що ну дуже малий він буде у готовому вигляді для такої довжини рушника — бідненько виглядатиме, хоч мені сам орнамент дуже подобається!

  Підскажіть чи можна в орнамент вставити ще щось — можливо виноград або інші геометричні візерунки? можливо у Вас знайдуться якісь схемки!!

  ДУЖЕ ЧЕКАЮ ВАШОЇ ВІДПОВІДІ!!! =) без Вашої поради не можу продовжувати вишивати =)

 71. Доброго дня, підкажіть будь-ласка. Раніше не часто, вишивала, але дуже захотілось вишити самій рушники на весілля. Почала вишивати основний рушник нитками муліне в три нитки, хрестик на полотні не великий, і як вишила невеличкий фрагмент, побачила, що в три нитки дуже товсто і не дуже гарно. Підкажіть будь-ласка, чи можу я почати вишивати основний рушник на іншому полотні, а попередній виплутати нитки і пустити його або на інший рушник або взагалі не використовувати? В скільки ниточок потрібно вишивати рушники?

  Дуже чекаю і дякую за відповідь!

  • Доброго дня! Так, вишивати краще у дві нитки муліне, хрестик займає 2*2нитки полотна. Дійсно, краще візьміть нове рушникове полотно та почніть вишивати Основний рушник заново, обов'язково прочитавши молитви. А той, що вже початий, краще довишивати та знайти йому інше застосування, наприклад, під Євангеліє у церкві. Якщо ж Ви хочете розпустити вже вишите, то такий рушник, навіть із новим орнаментом, застосовувати у якості будь-якого рушника у весільному обряді не варто. Отож, обирати Вам! Бог Вам у поміч!

   • Дякую за відповідь, як добре, що можна звернутися і Ви допоможете такою цінною порадою!

 72. Доброго дня! Дуже прошу Вашої допомоги! Хочу на весілля вишити пять рушників, вирішила розпочати з рушників для ікон. Продавчиня схем вишивок порадила мені ось таку схему для двох ікон (вишивати без кілець) www.nastunya.com/download...704065432199.jpg Також вичитала в одній статті: «Другой не менее распространенный сюжет в вышивке божников — растущее из вазона или вообще цветущее дерево, на котором размещены стилизованные птицы.» Чи дійсно підходить ця вишивка для ікон? Бо в інтернеті радять зовсім інші схеми. І чи правильно вишивати ідентично однакові вишивки для ікон Господа Ісуса Христа і Божої Матері? Можливо у Вас будуть свої пропозиції для вишивки, то надішліть мені їх, будь ласка! Буду дуже вдячна Вам за допомогу!

  • Доброго дня! Перепрошую за відповідь із таким запізненням: маю трохи клопотів!

   Продавчиня не зовсім мала рацію щодо схеми. Так, по великому рахунку, такий взір без кілець можна вишивати на рушниках під ікони. Та, зазвичай, до рушників-Божників вишивають дещо інші орнаменти: це кутові рослинні або геометричні, або рослинно-геометричні. Схеми таких орнаментів я Вам надішлю.

   Щодо «неменее распространенного сюжета», то такий орнамент (насправді він називається Берегиня або Дерево Життя) підходить аж ніяк не до Божників, а до Союзного рушника, або до рушника під ноги (лише без птахів).

   Як на мене, то на вінчання береться вінчальна пара ікон. Тому краще вишити однакові орнаменти. Та, рахую,якщо Ви забажаєте зробити різні орнаменти, нічого страшного не буде.

   Ще раз вибачте за затримку із відповіддю! Маю надію, що змогла Вам чимось зарадити! Бог Вам у поміч!

 73. Добрий вечір. Збираючись вишивати весільний рушник, зайшла в Інтернет. Мала дуже велику кількість запитань і думала, що прийдеться переглянути велику кількість сайтів, а зайшовши на Ваш, отримала відповіді майже на всі. Залишилось одне. Буду дуже вдячна за відповідь. Чи може основний весільний рушник під ноги вишивати і наречена і її мама, чи це має робити одна людина?

  • Найкраще — це коли наречена сама вишиває свої весільні рушники від початку й до завершення. Якщо ж наречена не має можливості вишити, то тоді це може зробити найрідніша людина чи та, якій Ви повністю довіряєте. Бо в орнаменті рушника буде запрограмоване Ваше майбуття. Та краще, коли вишиватиме одна людина від «А» до «Я»: чи то Ви, чи то мама.

 74. Доброго дня ! Зацікавили схеми 5 та 6. Можете ще якісь цікаві схеми запропонувати на весільний рушник?)

 75. Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, підібрати схему для вишивання та правильні символи для весільного рушника під ноги. Можна геометричні і рослинні орнаменти. Чи обов'язково має бути червоного кольору? Якщо так, то яскравого червоного чи можна бордового? Наперед вдячна за допомогу.

 76. Доброго дня!

  Я хочу вишити весільний рушник під ноги. Чи могли б Ви надіслати зразки, які найкраще підійдуть. Також питання: яка довжина і ширина мусить бути у рушника, чи є якісь конкретні вимоги?

  Дякую!

 77. Вітаю! Чи можна вишити на рушнику, на який стануть молоді, замість пташок оленів (або оленя і оленицю)? Чи їх також «розтопчуть»? Якщо можна, то я б дуже хотіла, щоб Ви мені надіслали однотонні схеми оленя (або оленя і олениці).

 78. Шановні відвідувачі сайту!

  Дуже вдячна за гарні відгуки про мій сайт та втішена, що тут Ви змогли віднайти для себе відповіді на питання щодо вишивки! Зазвичай я намагаюсь відповідати на листи якомога швидше. Та цього року я мала дуже важкі життєві обставини, що не дали мені змоги відповісти багатьом дописувачам сайту! Перепрошую усіх, кому не змогла приділити уваги, та дякую за розуміння!

  • Доброго дня! Підкажіть,будь ласка, що можна вишити на рушник для перев'язування рук?

   • Доброго дня! Союзний рушник має менше застережень щодо орнаментів, ніж рушник під ноги. На рушникові для зав'язування рук можна вишивати й геометричні, й рослинні узори; птахів, написи, вінець... Та, як на мене, найбільш вдалим є орнамент Дерева Життя (Берегиня), вишитий у червоних кольорах. Краще уникнути чорного кольору. Цей рушник є неменш важливим, ніж рушник під ноги. Адже, він символізує єднання, сімейне щастя, міцність союзу... Вдалого Вам вибору та натхнення!

 79. Доброго дня, Діано! Перш за все хочу подякувати вам за такий чудовий сайт, я знайшла для себе дуже багато корисної інформації. Чи могли б ви мені скинути схеми весільних рушників для ікон, і вкажіть будь-ласка їх розміри і адресу сайту, де ви замовляєте полотно.

  Буду дуже вдячна!

  • Доброго дня! Дякую Вам за теплі відгуки! Розміри рушників під ікони залежать від розмірів самих ікон. Тому можете обрати те полотно, яке Вам більше підходить і до ікон, і до схеми вишивки. Перепрошую та,на превеликий жаль, зараз я не маю доступу до свого основного комп'ютера, тому не зможу надіслати Вам схеми. А от сайтами, де і я купую рушникове полотно, поділюсь охоче! golka.com.ua/canvas/tkani...rochek-rushnikov та myoberig.com/vse-dlya-rus...imi-krayami.html Будуть питання — звертайтесь! Успіху Вам!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>