Символіка тварин

КолібріКолібрі – символ безтурботності, веселощів та радості життя. Колібрі є уособленням краси, ніжності та тремтливості. Разом із тим символізує силу та здатність виконувати надважкі завдання. Людині зображення колібрі дарує благополуччя та додає сексуальної енергії. Колібрі, що п’є нектар із квітки – це символ п’янкого нектару нестримного кохання. Пір’я колібрі – символ жагучого кохання. Завдяки своєму вмінню завмирати нальоту цю пташку в багатьох культурах  вважають за високо духовну істоту та пов’язують її із надприродними здатностями та магією.

КіньКінь – символ має двояке значення. У якості сонячної світлої сили білий, золотий та вогняний кінь запрягаються у колісниці сонячних богів; як місячна сила – це бойові коні богів океану. Солярний знак коня є символом мужності та грації, перемоги, влади. Власника свого наділяє мужністю та витривалістю, хоробрістю, а в дім приносить благополуччя та щастя. Кінь жіночої статі (рос. «лошадь») є покровителем дітей, символізуючи їх ранній розвиток. В культурах багатьох народів кінь жіночої статі символізує розум, мудрість, здоровий глузд, здатність до швидкого мислення та вказує на швидкоплинність часу. Вишиті коні додадуть своєму власнику сил, стійкості, наполегливості та подарують позитивні зміни у житті. З точки зору психології  кінь уособлює собою імпульсивність, інстинктивні потяги, нестримні бажання та пристрасть. За К.Юнгом, кінь є символом інтуїтивної, магічної сторони людини, оскільки з давніх-давен наділений здатністю до ясно бачення та пророцтва.

КотиКіт (кішка) – це священна тварина багатьох народів світу, тому є символом святості та магічних сил природи. Кіт має здатність змінювати форму зіниці ока, що, в свою чергу, символізує мінливу силу Сонця, фази Місяця та красу ночі. А ще кіт символізує яснобачення, чуттєву красу, грацію, уважність, кмітливість, незалежність та свободу. Своєму власнику даний символ дарує захист, пробуджує інтуїцію та сприяє розвитку магічних здібностей. Гарним дарунком для закоханих може бути зображення пари кішок, які є символом поваги свободи один одного. Кішка із піднятою лапкою символізує благополуччя, вдачу, щастя, домашнє тепло та затишок. В психології, на думку Епплі, кішка «типово жіноча тварина». Виглядаючи ніжною та беззахисною, вона будь-якої миті може показати гострі кігтики.

 ЛастівкиЛастівка – як і голуб, улюблена пташка Бога. Вона своїм співом славить Бога. Її щебетання сприймається, як молитва: «Святий Боже, Святий Кріпкий, Святий Безсмертний, помилуй нас!» Ластівка уособлює собою прихід весни, надію. Є символом успіху та достатку, сімейного щастя.

ЛебідьЛебідь – є птахом життя, що поєднує в собі стихію повітря та води. Лебідь символізує чистоту, красу, грацію, витонченість. Лебідь і лебідка – символ безмежного кохання і непорушної вірності. На думку психологів лебідь завжди вказує на повне задоволення бажань.

ЛевЛев – цар звірів, що є уособленням королівської влади та поваги. Може набувати значень як сонячного, так і місячного символів. Як солярний знак, лев уособлює собою силу, енергію, сяйво та жар Сонця. Є символом стійкості, хоробрості, наполегливості, могутності, величі, гордості та, водночас, справедливості, мудрості, вірності та гармонії. Зображення лева може служити оберегом, захищаючи домівку чи будь-яке інше приміщення. Психологія стверджує, що лев є символом незалежної енергії.

ЛелекаЛелека – у християн вважається птахом Благовіщеня, символізує собою прихід весни в природі та початок позитивних змін та нового життя людини. Є символом чистоти та невинності, обачності. Також лелека означає довголіття, спокійну та щасливу старість, оскільки вважалось, що лелека годує своїх батьків на старості літ. А ще лелека уособлює собою жінку-Матір, годувальницю. В деяких східних культурах вважають, що в лоні Матері-Землі , у водах творіння, знаходяться ембріони діток. Ловлячи рибку, лелеки знаходять їх та «приносять» людям. Отож, бажаєте діток – вишийте лелеку, що у дзьобі несе дитинку. З точки зору психології лелека дарує радість, зародження чогось нового, успіх та процвітання у всіх починаннях, злагоду та гармонію у стосунках.

ЛеопардЛеопард – символ хоробрості, стрімкості, жаги до свободи, королівської величі та багатства. Через плями леопарда, що нагадують очі, його називають «Невсипущим стражем». Разом із тим, символ леопарда може символізувати й агресивність, жорстокість, в християнстві – це символ гріха. Все залежить від того, як саме зображено леопарда: він має бути неагресивним.

МавпаМавпа – символіка багата на протиріччя, зазвичай пов’язаних із різними проявами людської поведінки. Наприклад, в Єгипті мавпа асоціювалась із Тотом – богом мудрості, символізуючи оригінальність, мислення, навчання, хитроумство, спритність, кмітливість. Вважалось, що свого власника символ наділяє неабиякими розумовими здібностями й дипломатичністю у прийнятті рішень та сприяє успіху в бізнесі. У християнстві – це символ марнославства, злоби, легковажності, жадоби. Натомість в Індії – це священна тварина, що є символом душі, вірності та самопожертви. З точки зору психології мавпа є символом ницих сил та несвідомої активності людини.

ОленьОлень – як і кінь, є солярним знаком, що символізує сонце, вогонь, оновлення, творіння. Також олень символізує чоловічу силу, благородство. Цей символ приносить в дім радість, благополуччя та щасливе життя, сприяє лікуванню ран, а також допоможе у кар’єрному рості. Зображення оленя, що б’ється зі змією – символ вічної боротьби добра зі злом. Олень, що топче змію ногами, символізує перемогу світла над пітьмою та торжество духа над матерією. У християнстві олень із хрестом між рогами є втіленням та знаком Бога. Без сумніву, олень – символ добра, любові й чутливості, що допомагає віднайти справжнє кохання.

ОрелОрел – могутній солярний символ успіху та влади. Орел уособлює собою стихію повітря, символізуючи піднесення, натхнення, звільнення від пут, перемогу, гордість, силу свободу. Існувала думка, що орел здатен долетіти до самого сонця та об’єднатись із ним, при  цьому, під час польоту, може дивитись на сонце, не моргаючи. Тим самим орел символізує собою духовність, що здатна сягнути Небес. Двоглавий орел є символом всебічних знань та подвійної влади. Зображення орла з биком, чи орла із левом, де орел перемагає, є символом переваги духа над тілом. А зображення орла зі змією (особливо зі змією у пазурах) символізує перемогу добра над злом. В психології, на думку Епплі, орел – «могутня крилата істота в небесній блакиті духа». Здобич у пазурах орла – символ перемоги вищих сил над ницими інстинктами. Силами, істотами, тобто відображення принципу Отця, Логоса.

ПаваПава – сонячний знак, що завжди притягує вдачу та успіх та символізує красу, благородство та безсмертя. Свого власника знак пави наділяє красою, самодостатністю та дарує захист у ризикованих ситуаціях. Також  павичі є птицями сімейного щастя та благополуччя. Бажаючі досягти кар’єрного зросту та отримати нагороди та звання можуть вишити паву із розпущених хвостом. До речі, вишиті пір’їни павича мають ту саму дію, що й сам птах.

ПівеньПівень – солярний знак, що знаменує чоловіче начало та є символом світанку, відродження, бадьорості, пильності, сміливості. Як символ вогню, півень завжди був оберегом від нечистих сил та пожару. Даний символ сприяє здійсненню мрій, дарує свободу, незалежність та вміння перемагати.

ПапугаПапуга – символ міцної дружби, веселої вдачі, радості та гарної пам’яті. Своєю здатністю відтворювати мову людей символізує посередника між світами та пов'язаний із пророцтвом. Символізує відтворення без розуміння.

Поделиться

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в ЯндексДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>