Символіка тварин

Бабка (рос. - "стрекоза")

    Бабка (рос. «стрекоза») – символ приходу літа; витонченості та мінливості. Якоюсь мірою значення символу бабка перегукується зі значення метелика, так само символізуючи відродження та безсмертя. На ряду із цим у деяких народів бабку вважають символом сили та відваги, активності спритності та швидкості, оскільки вона є найшвидшою комахою у світі.
БджолаБджола – символізує народження, воскресіння; працьовитість, старанність, самовідвагу, мудрість, гарні організаторські здібності та гармонійне життя. Дарує успіх у науковій діяльності, додає творчої наснаги, сприяє гарній торгівлі. 
 
 ВедмідьВедмідь – значення символу напряму залежить від того, як його зображено: в стані спокою чи в агресії. З позитивної точки зору – це символ мужності, сили, величі, хоробрості, сміливості, стійкості, впевненості, та, водночас, благочинності та миру.Своїм пробудженням після зимової сплячки ведмідь символізує воскресіння та початок нового життя.Ведмедиця із ведмежам є символом плодючості та материнства.В психології ж, наприклад, К.Юнг вважав ведмедя символом темного боку підсвідомості людини.

ВоронаВорона – двоякий символ. Як птах, що вміє розмовляти, — є символом пророцтва. В інших випадках цей знак може одночасно символізувати світло добра та пітьму зла, вікову мудрість та руйнівні сили. В деяких культурах пара воронів уособлює собою щасливий шлюб та символізує вірність. Психологи вважають, що ворон символізує темний бік психіки людини.

ГолубиГолуб – символ чистоти, невинності, ніжності, любові. В християнстві є символом Святого Духа, символом прощення. Поява голуба з листочком оливкового дерева в Ноєвому ковчезі було знаком прощення. Зображені разом голуб та голубка символізують щасливе подружнє життя, чисте кохання та вірність. В психології – це символ духовності.

ГусиГусак (гуска) – солярний знак, оскільки вважається, що він під час міграції слідує за сонцем. Його називають «птахом подиху», що уособлює собою дихання, вітер. Знак є символом уважності та гарної господині. Пара гусей символізує кохання та подружню вірність. В психології гусак символізує тривогу.

 ДельфінДельфін – цар риб, є рятівником людей, що потрапили в біду на воді, психологічним помічником, а також вважається провідником душ в світі підземелля. Існує думка, що дельфіни прибули із далекої планети Сіріус та володіють багатющими знаннями, що непідвладні людині. Цей знак є символом достоїнства, любові, наполегливості, мудрості та духовного бачення. Зображення пари дельфінів – символ щасливого сімейного життя, його благополуччя. Також пара дельфінів може означати золоту середину між крайнощами, закликаючи до зваженості у прийнятті рішень. Психологи стверджують, що дельфін відповідає за духовну чуттєвість та безпеку.

Журавель Журавель – уособлює собою Божого посланця та зв'язок людини з Богом, можливість перейти на більш високий рівень пізнання світу. Цей знак є символом доброти, спокою, вірності. Журавель, зображений під сосною, є символом довголіття. В психології журавель символізує очищення, проникнення в більш глибокі підвалини свідомості людини.

 ЗаєцьЗаєць – місячний знак, що є уособленням відродження, інтуїції та «світла у пітьмі». Знак символізує чутливість, плодовитість, швидкість, спритність. Дарує достаток, благополуччя та довголіття. З точки зору психології    заєць – символ плодовитості та могутньої сексуальності.

ЗебраЗебра – символ душевного спокою та рівноваги; є символом подолання різного роду життєвих ситуацій, навіть найскладніших. Знак зебри додасть внутрішнього спокою та душевних сил, сприятиме у розкритті творчих здібностей та допоможе зберегти гарні відносини між близькими та у родині.

ЗміяЗмія – достатньо складний знак, що одночасно може бути втілення і добра, і зла. Змія може бути як символом мудрості, влади, так і символом солодкої спокуси та прихованої небезпеки. Все залежить від самого зображення. Та в кращих своїх проявах змія символізує безсмертя, вічність, мудрість та глибокі знання. Це символ постійного руху та оновленні у світі. Зображення змії обдаровує її власника силою, гарним здоров’ям, мудрістю та наділяє людину здатністю до езотеричного розуміння світу. Однією із думок психологів є те, що змія – символ непізнаних глибин нашої підсвідомості; прихованої психічної енергії, готової до бою, та все ще у стані спокою. Пробудження цієї енергії може мати як позитивні, так і негативні наслідки для людини.

Поделиться

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в ЯндексДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>