Символіка солярник знаків

Рівносторонній хрест (грецький)

Рівносторонній прямий хрест (Грецький хрест)

    Знак Першопричини усього сущого, символ Єдиного Життя та Рівноваги. Його ще називають знаком знаків, який символізує єдність, цілісність духа і матерії та рівновагу жіночого (горизонтальна лінія) та чоловічого (вертикальна лінія) начал. Цей хрест є захисним символом, що приносить вдачу та процвітання.

Дванадцятипроменевий хрест (тевтонський)

12-променевий хрест (Тевтонський хрест, крослет)

    Чотири маленькі хрестика на кінцях  символізують чотири Євангелія. А зображений крослет у вигляді косого хреста називають Хрестом святого Юліана.

12-променевий хрест – це магічний знак роду, покликаний захищати людей від зовнішнього негативного впливу. Цим символом прикрашали стіни будинків та дерев’яні вироби, а також  нерідко використовувався у церковному начинні. Колокриж (Кельтський хрест)

Колокриж (Кельтський хрест)

    Знак Сонця та Матері-Землі. Це символ єдності Сонця, Повітря, Землі та Води. Знак закритості від зовнішнього негативного впливу. Як оберіг, символ використовують для захисту від дії злих сил.

Громовий знак

Громовий знак

      Чоловічий знак, символ Бога Перуна, покровителя воїнів. Це символ мужності, відваги, воїнської доблесті. Громовий знак, як оберіг, вишивають на чоловічій сорочці. А знак, що прикрашав будинок, служив своєрідним магічним громовідводом.

Велике коло (восьмипроменевий хрест)

Велике коло (восьмипроменевий хрест)

Знак Сварога – Бога-Творця, Бога мудрості. Це символ вічності і безкінечності Бога Рода та все проникної любові Лади-Матінки, символ мудрості та Вищої справедливості. А ще коло Сварога – це символ Всесвіту. У християнські часи восьмипроменевий хрест став основою для восьмикутної зірки Богородиці, яку можна побачити на іконі Богородиці Одигітрії ХІVст. та на інших іконах та древніх  храмах. Даний символ виконує захисну функцію, застерігаючи від негативного зовнішніх впливів.

ГрозовикГрозовик

    Знак Вогню, завдяки якому древні люди отримували допомогу та захист Богів Перуна й Сварога від природних стихій та непогоди. Це чоловічий символ, який ще застосовували, як захист від ворогів роду. Цей знак вишивали на своїй одежі ковалі, щоб надати зброї особливої сили, а воїнським обладункам міці.

В наш час Грозовик може стати у нагоді людям, чиє життя пов’язане із стихіями: рибалкам, мореплавцям, верхолазам тощо.

ГромовикГромовик

Символ Бога Індри, що охороняє небесну обитель та мудрість Богів. Його зображали воїни на зброї та обладунках, як оберіг від ворожих стріл та мечей. А ще його наносили над порогом приміщення для захисту від злодіїв. Люди вірили у магічну дію символу, тому гадали, що блискавка вразить кожного, хто переступить поріг із злими намірами.

 Ладинець

Ладинець

Хрест Лади-Богородиці. Це символ любові, гармонії та щастя у сімї. Його використовували жінки в якості оберегу від «дурного ока».

Досить часто цей знак зустрічається у парі із Колядником всередині родинного дому, як символ єдності чоловіка та жінки.

Ладинець можна носити кожній жінці, незалежно від сімейного стану. Дівчині, чи дівчинці, символ допоможе розкрити жіночність; заміжній жінці оберіг допоможе зберегти в родині мир, злагоду та взаєморозуміння, а також сприятиме народженню здорових дітей.

 Колядник

Колядник (Родович)

Символ Бога Коляди, що здатний вносити зміни у життя на краще. Це знак перемоги Світла над Пітьмою. Він, більшою мірою, чоловічий символ, адже рід та родова пам'ять передаються по чоловічій лінії. Та його можуть використовувати й жінки, якщо бажають в собі чоловічі риси характеру: силу волі, рішучість, хоробрість та розсудливість.

Колядник у парі із латинцем уособлюють жіноче та чоловіче начало, утворюючи собою небесну сімю. А нанесені ці два знаки симетрично з протилежних сторін на два передпліччя воїна, створювали, так звану, «Вогняну колісницю» — сильний енергетичний вихор, що нісся на ворога, змітаючи все на своєму шляху. Восьмипроменевий Коловорот

Восьмипроменевий Коловорот

Символ Сонця, вічного руху в Природі та Світлих сил. Є одним із основних оберегових знаків. Знак із закрученими кінцями за годинниковою стрілкою символізує денний рух Сонця по небосхилу. Загнуті ж краї проти годинникової стрілки є символом нічного руху Сонця (за уявленнями древніх людей – це рух Сонця під Землею). Одночасне застосування двох видів Коловороту є відтворенням природного світо устрою Всесвіту: зміна дня й ночі, епох, народження та смерті.

Світоч

Світоч

Один із могутніх оберегових знаків. Він уособлює собою єднання великих потоків Вогняної енергії: матеріального (земного) та духовного (позаземного, божественного). Об’єднуючись ці енергії утворюють вихор, здатний вказати істинний шлях духовного розвитку та допомагає пізнати суть буття. Та оберіг відкриє ці знання лише тим, хто пов’язує себе із Світлим шляхом духовного пізнання. Тому цей символ дає надійний захист від темних сил та негативного впливу.

Світоч допомагає повернути людині втрачені рівновагу та гармонію, повертаючи, разом із тим, здоров’я внутрішнім органам. Божественна сила, якою наділено цей знак, допомагає світлим людям відновити та зберегти здоров’я. Тому Світоч – символ здорової та щасливої людини!

Світовіт

Світовіт

Це символ вічного взаємозв’язку між Небесними Водами та Земним Вогнем. Від цього зв’язку народжуються самі чисті та сильні Боги та люди. Тому досить часто одежу із цим вишитим оберегом носили вагітні жінки, щоб народити здорових та розумних дітей.

Але особливо Оберіг Світовіт необхідний людям, чиє життя пов’язане із постійним фізичним та духовним навантаженням, наприклад:  шахтарям, мореплавцям тощо.

Загалом, Світовіт може носити будь-яка людина, що прагне досягти духовної та фізичної стійкості.

ВогневикВогневик

Вогняний символ Бога Рода, що творцем і покровителем усього сущого. Його призначення – захист будинку та родини від усяких бід та зла: стихій, «дурного ока» та темних сил. Зазвичай ним прикрашали різні частини будинку, особливо стелі.

Яровик

Яровик

Символ Бога Ярила, що несе все проникаюче світло усьому живому на Землі. Цей знак служив оберегом для скота та збільшення його поголів’я. тому його зображали над входом у приміщення, де перебувала худоба, а також у місцях схову продуктів харчування.

Цей знак слід носити, як амулет, або вишитим на одежі жінкам, що бажають продовжити рід та народити сильних  і здорових дітей.

Крім того, Яровик символізує принцип Чистого Руху, закликає до життя, тому його слід носити людям у відчаї, що впали духом, щоб осіяти душу світлом, яке вони втратили.

Агні (Вогонь)

Агні (Вогонь)

Обереговий символ Священного Вогню жертовника та домашнього вогнища, символ Верховних Світлих Богів, земне втілення Бога Агні, який є посередником між Світлими Богами та людьми, а також захисником від злих духів. Вогонь вважають безсмертним гостем смертних. Оберіг Агні використовують для захисту житла та храмів. Також  він охороняє древню мудрість Богів.

Фаш (Полум'я)

Фаш (Полум’я)

Обереговий символ Захисного Духовного Вогню, який очищує людський дух від ницих думок та егоїзму. Фаш символізує усю міць та єдність воїнського духу у боротьбі Світлих Сил із силами Пітьми та означає перемогу Світла над темним невіглаством.

Інглія

Інглія

Символ Первинного Божественного Вогню, із якого народилась наша Сонячна система (система Ярила-Сонця) та Всесвіт у цілому. Як оберіг, Інглія – це символ Первинної Божественної Чистоти, який захищає Світ від сил Мороку та Хаосу. Цей знак несе в собі життя та охороняє його. Інглія захищає та оберігає того, хто ним володіє, від деструктивного начала.

КоловоротКоловорот

Один із найдревніших знаків Сили, який є символом Ярила-Сонця, що сходить. Є різні варіанти цього символу, що присвячені кожній стихії окремо, та всі вони мають одне спільне значення – перемогу Світла, що несе в собі життя, над Пітьмою, торжество Вічного Життя над смертю та гармонію Всесвіту.

Коловорот досить поширений і зустрічається в багатьох орнаментах в різних його варіантах. Не можна забувати про колір, яким вишивається знак, оскільки це має важливе значення, адже червоний (вогняний) колір символізує Відродження, синій (Небесний) – Оновлення, а чорний – Зміни.

СвастикаСвастика

Знак вічного кругообігу Всесвіту, що символом Вищого Небесного Закону, якому підкорюється усе суще. Від неухильного виконання цього закону залежало саме життя в цілому, тому Свастика служила людям оберегом, призваним охороняти існуючий Закон та Порядок їх буття.

СуастіСуасті

Символ кругообігу житя на Землі, обертання планети навколо Сонця, а також чотири північні ріки, що ділили землю наших предків на чотири території, які належали народам: дарійцям, харійцям, росенам та святорусам. Із цим знаком ходили як на жнива, так і в бій (символ обов’язково зображали на стягах та воєнній атрибутиці), оскільки він приносив перемогу у всіх починаннях. В якості оберега символ Суасті принесе вдачу та славу людині, якщо вона має не лише фізичну силу, але й силу духа та йде світлим шляхом Праві.

ПосолоньПосолонь

Знак осіннього Сонця-Ярила, що йде на спочинок, закінчення всіляких робіт на благо Рода, символ працелюбності та стійкості духа людини, якій Мати-Природа дає можливість відпочити. Оберіг  наділений  очисною силою Сонця, Світла та Життя. Тому його використовували жінки для збереження можливості продовження роду, вишиваючи його на одежі. А щоб зберегти зібраний урожай та забезпечити родючість землі  у майбутньому, цей знак не тільки вишивали на одежі, а й наносили його на стіни  приміщень, де зберігався врожай.

Посолонь є ще й символом духовного розвитку людини, яка йде Світлим шляхом Праві. Знак нагадує своєму носію, що у людини завжди є можливість для розвитку.

ЧароворотЧароворот

Вогняний хрест, що обертається, є обережним символом, покликаним відвертати темний магічний вплив, злі чари тощо. Палаючий хрест, спалюючи магічні темні сили, допомагає людині прояснити ситуацію та позбутись власних ілюзій, уникнути обману, тим самим знак дарує захист від магічного впливу.

Знак можна носити у вигляді прикрас, але особливу силу має саме вишитий оберіг. Його вишивають на сорочках, рушниках, подушках тощо. Чароворот обов’язково супроводжував весілля. Його вишивали на одежі молодят, щоб відвести злі магічні наміри.

Чароворот, вишитий на подушці чи простирадлі немовляти, захистить дитинку від негативного зовнішнього впливу.

А для тих, хто постійно перебуває серед великої кількості людей, які є носіями як позитивних, так і негативних побажань, Чароворот допоможе витримувати натиск темних енергій та захистить від чародійства.

ВогневицяВогневиця

Вогняний знак, що має вузьке застосування і призначений тільки для заміжніх жінок. Він дозволяє отримати захист і покровительство Небесних Богинь – Живи, Макоші, Лади, допомагає зберегти лад у родині та дає потужній, агресивний захист від темних сил. Молодій дівчині цей символ протипоказаний, оскільки він перекриває потоки тих енергій, що заміжня жінка вже не потребує. Вогневицю вишивають на любій одежі та головних  уборах.

Всеславець

Всеславець

Символ, що прославляє Богинь-Матерів Ладу та Славуню, які допомагають людині пройти свій життєвий шлях, зберігаючи мудрість та гармонію у всіх життєвих ситуаціях. Також цей символ пов’язують із князем Всеславом Віщим, який досягнув найбільших вершин військової слов’янської магії та оберігає рідні землі від ворогів, втілюючись у образ вовка. Всеславець, як оберіг, дає можливість відрізнити ворогів від друзів та допомагає проявити мудрість та розсудливість у боротьбі з виявленими ворогами.

Символ охороняє спокій, оберігаючи людей від сварок та розбрату задля збереження злагоди в сімї та між родами.

Також знак використовували для захисту посівів та своїх домівок від пожежі.

Всеславець стане у нагоді людям, що влаштовуються на нову роботу. Він убереже від гніву керівництва. Не завадить знак і тим, хто йде до шлюбу: він не дасть можливості дрібним непорозумінням перейти у стадію розбрату, причому не тільки між молодятами, а й у відношеннях із батьками та ріднею.

Корисним буде Всеславець воїнам, оскільки він наділяє носія відвагою та героїзмом, допомагаючи здобути славу.

Далі буде...

 

 

 

Поделиться

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в ЯндексДобавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>