Що потрібно знати, вишиваючи весільного рушника

Весільні рушникиВишивка весільного рушника – це досить сакральне дійство, від якого залежить щастя й добробут молодої родини та доля їх майбутніх дітей. Отож, той, хто зважився вишити рушника власноруч, має зауважити на досвід попередніх поколінь, що накопичувалися віками. Досить значущими є й традиції власного роду. Зазвичай дівчина власноруч готувала собі весільного рушника. Та існує й традиція, коли рушник вишиває мати для своєї дитини, або ж хрещена мати. Найкращим є самостійне вишивання весільного рушника нареченою, оскільки вона сама керує процесом творення та закладає бажане майбутнє своєї родини. Та у випадку, якщо дівчина не досить вправна з голкою, доручити виготовлення рушника можна комусь із рідних та близьких у родині, хто займається вишивкою.

Перш, ніж приступити до роботи, потрібно підібрати полотно для майбутнього весільного рушника. Найкращою є лляна домоткана тканина. Та можна використовувати й готове магазинне полотно для рушників, що є у вільному продажу. Та при купівлі зауважте, що ширина рушника має бути неменше 40 см. Також він має бути достатньо довгим: за традицією довжина має складати від 3 до 5метрів., що є символом довгого подружнього життя. Також важливо, щоб полотно було цільним і ні в якому разі не зшитим із двох частин. Адже, життєва дорога має бути рівною, а сама родина єдиним цілим.

"Дерево роду"Досить важливим є підбір голок для роботи. Виготовляючи рушник використовують лише одну голку, якою вишивають увесь рушник. Уже в наш час були проведені дослідження енергетики знарядь праці та самої вишивки рукодільниці. З’ясувалось, що голка проводить у сотні разів  більше біологічної енергії, ніж такий самий за розмірами шматок сталевого дроту.

Неменш важливим є підбір ниток. Дослідження довели, що вовняні та натуральні шовкові нитки є найбільш енергетичними і найкраще переносять інформацію. Дещо гіршими визнали заполоч (муліне) рослинного походження, але вони теж годяться для вишивання. Зовсім непридатними для застосування є нитки, що мають синтетичне походження, зокрема акрилові.

Перед початком самого процесу вишивання майстриня має помолитися та вимити руки, щоб змити не лише фізичний бруд, але й очистити себе від негативної енергії загалом та тої, що міститься на кінчиках пальців. А у давні часи перед вишивкою весільного рушника дівчина обов’язково ще й постилася, і лише потім приступала до його творіння.

Починати роботу найкраще у четвер зранку, оскільки це енергетична вершина тижня. Бажано, щоб про це знало якомога менше людей і рушника ніхто не бачив. Під час вишивання ні в якому разі не можна мати поганих думок, сваритися чи злитися на когось, адже у вишитий рушник закладається подружнє життя майбутньої родини. Тому братися за роботу потрібно у гарному настрої та з позитивними думками, щоб вишивка несла в собі лише світлі мрії та кращі почуття.

"Охайність"Вишивка має бути дуже охайною: без довгих протягнутих  ниток та без вузликів на зворотньому боці роботи. В народі кажуть: «Лицьова сторона – для людей, а виворітна – для Бога». Кожне подружжя має пройти свій, і лише свій, життєвий шлях. А тому дрібні помилки у вишивці не випорюють, щоб в житті не було хаосу.

Вишивати рушник потрібно з обох боків – це символ гармонії  між внутрішнім та зовнішнім світом людини. При цьому середина рушника має бути білою (без вишивки), що символізує чисте, світле майбутнє та Боже благословення. А ще у давнину на рушник ставали навколішки. Тепер же молоді стають взутими ногами. Тому центр рушника має бути без вишивки, оскільки на неї ставати не можна. Особливо на райських птахів, а також на квіти, щоб не затоптати своє гарне й квітуче подружнє життя.

Існує дуже велика кількість символів, поєднаних у візерунки. Тому при їх доборі для власного весільного рушника потрібно зважати на власні відчуття та вишивати лише той візерунок, що найбільше припав до душі. А якщо ж у родинній скрині зберігся рушник прабабусі, що прожила довге та щасливе життя у шлюбі, то кращого зразка для свого весільного рушника годі й шукати!

До речі, досліджуючи енергетику вишитого весільного рушника, було встановлено, що один його кінець завжди показував «плюс», а інший – «мінус», центр рушника лишався на «нулі». Отож, стаючи на рушник, потрібно дотримуватися полярності, оскільки молодята можуть отримати або могутній енергетичний заряд, або ж навпаки – «розрядитися». Чоловік має стати там, де «плюс» — це правий кінець рушника, або той, що починають вишивати першим. Жінка має стати там, де «мінус», тобто на лівий кінець рушника, енергетика якого підсилює жінку. Щоб не переплутати полярність, під час вишивки потрібно зробити певні мітки на рушнику. До речі, у давні часи узори на різних кінцях рушника ніколи не були однаковими.

Весільний рушник – це оберіг, призваний захищати подружжя від усіляких негараздів. Магічність несуть у собі символи у візерунках. Тому до їх добору потрібно віднестись досить вдумливо, адже, вишиваючи весільного рушника — вишиваєш свою долю!

Отож, темі символів у вишивці буде відведено окрему статтю для більш детального ознайомлення.

Успіхів усім!

 

Поделиться

Опубликовать в Facebook
Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
Опубликовать в ЯндексЩо потрібно знати, вишиваючи весільного рушника: 142 комментария

 1. Дуже вдячна за поради. Підкажіть будь ласка на якій частині рушника вишивається ,,НА ЩАСТЯ" ,а на якій ,,НА ДОЛЮ" .Чи має це якесь значення!

  • Радію, що поради стали Вам у нагоді. Щодо написів «На щастя», «На долю», то у давні часи наші предки подібні побажання зашифровували в елементах орнаментів.Вишивати їх на рушниках у звичному для нас вигляді почали приблизно з ХVІІ-ХVІІІст.,і, здебільшого, вони вказували лише на призначення рушника. На якій частині рушника вишивати ці, та подібні, написи особливої ролі не відіграє. Важливим є те, що побажання має бути вишито ПІД основним малюнком орнаменту. А також написи не можна вишивати на рушниках, що стелять під ноги молодим, особливо на центральній його частині — вона має бути абсолютно чистою, тобто без жодної вишивки.

   • Доброго дня.

    Хотіла запитати якщо весільний рушник вишила хрещена моєї мами?!

    І на рушнику присутній чорний колір нитки,точніше один із кольорів...

    • Доброго дня! Перепрошую, що відповідаю із значним запізненням, — сімейні обставини! Ідеальним варіантом є вишиті весільні рушники самою нареченою. Та вони можуть бути вишиті й іншою людиною. Головне, аби із світлими думками та найкращими побажаннями. На весільному рушнику можуть бути присутні будь-які кольори, враховуючи і чорний. Кожен колір несе своє смислове навантаження. Та якщо Вас бентежить якийсь колір і ще є час і можливість виправити цю ситуацію, то краще зробіть це. Ваш рушник повинен викликати у Вас лише позитивні емоції. Вибір за Вами! Успіху Вам!

     • Доброго дня, вагаюсь який найкраще орнамент вибрати для рушника. Можливо маєте якісь поради?

 2. Доброго дня! Скажіть будь ласка чи має значення для весільного рушника з бісеру він буде вишитий чи з ниток?

  • Доброго дня!Якщо дотримуватись давніх українських традицій — то весільний рушник мав би бути вишитий виключно нитками. Та час вносить свої корективи, тому зараз багато хто вишиває рушники й бісером. Велике значення має хто та з якими почуттями буде вишивати весільного рушника. Краще, коли його вишиває сама наречена.Та рушник, вишитий нитками, особливо вовняними чи бавовняними, енергетично буде набагато сильнішим, ніж із бісеру. Тож, вибір за Вами! Успіху Вам!

   • Щиро вдячна вам за пораду!!!Якщо можна ще питання щодо вишитого плаття на заручини,також потрібно щоб вишивала наречена?Чи це не має різниці між купляним і вишитим власноруч?

    • Вишивка нареченою весільних речей власноруч — це ідеальний варіант. А ще це можуть робити найрідніші: мати, бабуся, хрещена мати. Принаймні, так було у давнину. В наш час, якщо Ви дотримуєтесь традицій, можете скористатись як одним із названих варіантів, так і залучити до процесу весільної вишивки сторонню людину. Але цій людині Ви маєте цілковито довіряти, оскільки із вишивкою передається енергетика й думки майстрині. Звичайно, між купленою та вишитою власноруч (чи виготовленою на замовлення) сукнею є різниця. Та, зрештою, все залежить від Ваших бажань та Вашого вибору. Просто довіртесь своїм внутрішнім відчуттям! Вдалого вибору!

     • я ще раз вам щиро вдячна!!!Вибачте що так багато запитань))) просто я дуже хвилююсь щоб все було добре.А ідеально вишивати а особливо з виворотної сторони в мене не дуже получається.ну я думаю що весільний рушник має більш важливіше значення ніж плаття на заручини.

     • Не варто вибачатися! Я для того й відкрила цей сайт, щоб допомагати людям. Якщо ж Вас турбують відповіді на ще якісь запитання, то Ви можете мені зателефонувати за номером, що вказаний у графі «Контакти» цього сайту.Будь ласка, звертайтесь!

 3. Доброго дня! Скажіть будь-ласка чи можна починати вишивати весільний рушник для доньки у четвер перед Пасхою?Якщо ні-то коли краще?Дякую

  • Доброго дня! Не бажано, оскільки цей день є вже, по суті, початком свят — «Чистий Четвер».Загалом, вишивати у релігійні свята та в неділю не можна. Весільні рушники вишиваються у піст: тоді вони мають найбільшу енергетичну силу. Причому, Великий піст є найкращим часом для подібних вишивок. Та оскільки він вже завершується, то Ви можете почати вишивати в дні іншого посту (Петрів піст, Успенський піст чи Різдвяний піст). Звичайно, це має бути ранок четверга. Творчого Вам натхнення!

 4. Доброго дня! А можна схему найбільш правильного і приближеного до традиційного рушника. Дякую)

  • Доброго дня!Найбільш поширеною на весільному рушнику, гадаю, була, та й залишається, вишивка «дерево роду», а також геометричні та рослинні узори. Для рушника, що стелять під ноги, краще вибирати вишивку із геометричним або рослинним узором, оскільки на нього стають ногами. А до церкви (рушник, яким перев'язують руки) можна вишити й дерево роду. Та це не категорично. Кожен вибирає за власними відчуттями.Для більш-менш правильного вибору взору прочитайте статтю «Символіка вишивки весільного рушника» (www.diartstyle.com.ua/sim...ilnogo-rushnika/). Кілька схемок я перешлю Вам на електронну скриньку. Бажаю успіху та натхнення!

   • Доброго вечора! А можна і мені декілька схем весільного рушника ( різного призначення).? Буду вдячна!

    Дуже хочу вишити для своєї дочки . ( хоча про весілля ще не говориться)))

    Але засмучує той факт, що в мене не дуже щасливо склалося життя ...

 5. Добрий день! Була б дуже вдячна, як би Ви запропонували декілька схем «правильного» весільного рушника. Дякую.

  • Доброго дня! Безкоштовні схеми весільних рушників вже на сайті. Заходьте на сторінку та обирайте.http://www.diartstyle.com.ua/sxemi-vishivok-vesilnix-rushnikiv/

 6. Добрий вечір, дуже хочу вишити рушник для сина який одужується з дівчиною іншої національнсті. Чи можна ? якщо не бажано то краще не буду :) а якщо можна то вишліть будьласка найкращу на Ваш погляд схему за яку вже дуже дякую!

  • Доброго дня! Весільний вишитий рушник — це українська обрядова традиція. Та, гадаю, вона не має приналежності до того чи іншого віросповідання, адже навіть у нас в Україні весільні рушники використовують і православні, і греко-католики...Досить часто, у подібних випадках, проводять весілля за традиціями обох країн: і нареченого, і нареченої. Якщо сама наречена не заперечує, то у вишитому рушнику немає нічого поганого, а навпаки — це символ, оберіг щасливого подружнього життя молодят. Обов'язково перечитайте про символи весільного рушника www.diartstyle.com.ua/sim...ilnogo-rushnika/ А я вишлю Вам декілька схемок, аби було із чого вибрати! Усього найкращого та творчого натхнення!

 7. Доброго вечора. Десь читала, що на рушнику під ноги мають бути присутні лише два кольори. Якщо вишивати бісером, діють такі ж правила? Якщо так, то які це мають бути кольри?

  • Доброго дня! Традиційно основний весільний рушник вишивався чорними та червоними нитками, або ж одним кольором. Часто чорний замінювали на синій колір. Та це не принципово. У вишивці даного рушника можуть використовуватись й інші кольори. Навіть у давнину люди надавали ниткам різноманітних віддінків за допомогою природніх речовин. Кольори можуть бути будь-які, оскільки кожен має своє значення. Вишивати весільні рушники бісером можна. Та основний рушник, що стелиться під ноги, краще, все-таки, вишивати нитками. Бісер виготовлено зі скла, яке не набуває після вишивки потрібної позитивної енергетики, притаманної натуральним ниткам. Та й, із точки зору практичності та збереження весільного рушника (оскільки цей рушник є оберегом), вишитий нитками є більш вдалим варіантом: бісер більшою мірою схильний до швидкого вицвітання та руйнування, ніж натуральні нитки. Та вибір — за Вами! Творчої Вам наснаги!

 8. Шукаю зразки орнаментів для весільного рушника, та зразок дерева роду. Читала.что не можна вишивати чужий візерунок, потрібно вигадати свій, або хоча б змінити існуючий. Власної фантазії в мене не вистачае, тому буду дуже вдячна за схеми, якими можна надихнутися або які можна дещо змінити.

  • Доброго вечора! Так, найкращий варіант, коли візерунок основного весільного рушника є оригінальним і наречена вигадує його сама. Тим самим програмуючи свою долю на щастя, добробут, не повторюючи життєвий шлях інших людей. Якщо Ви будете ставати на рушник ногами, то краще обирати геометричні або ж рослинні орнаменти; в узорах мають бути відсутні пташки, обручки, написи...Якщо ж ставатимете колінами, то орнамент може бути і з птахами. Почитайте обов'язково про символіку узорів www.diartstyle.com.ua/sim...ilnogo-rushnika/ Схемки для творчого натхнення надішлю на Вашу електронну адресу. Успіху Вам!

 9. А чи можна у Вас замовити весільний рушник? Моя донька живе дуже далеко і буде виходити заміж. Їй дуже хочеться, щоб щось нагадувало Україну. А я можу не встигнути вишити, бо працюю.

  • Доброго вечора! Так, я можу вишити Вашій доньці весільного рушника. Будь ласка, зателефонуйте мені за телефоном 0964496277 і ми обговоримо усі нюанси щодо вишивки.

 10. Доброго дня! Хочу вишити рушник собі на весілля. Але чим більше читаю, тим більше заплутуюсь. На одних сайтах пишуть, що на рушнику, який стелиться під ноги «не можна вишивати пару птахів, яка символізує молодих, побажання „На щастя!“, Квіти, кільця — коли молодята стоять на такому рушнику, затопчуть все, що могло бути гарного в їхньому житті», на інших читаю, що на рушниках вишивають квіти, птахів. Десь прочитала, що над символом пари молодих (н-д пташками) вже не можна нічого вишивати, а інше джерело говорить, що по традиції птахи вишиваються внизу з деревом роду. Хочеться вишити «правильний» рушник, щоб не зашкодити. Якщо я іишию на рушнику під ноги кільце з короною та/або хрест з квітами (мені дуже подобаються деякі з викладених вами узорів). Чи буде це погано?

  Сама вишивала дуже давно, ще в школі, але дуже хочу вишити самостійно. Що краще, якщо мені дуже гарно і охайно вишиє рідна сетра, чи якщо я вишию гірше, але самостійно?

  Я хочу з орнаметів різних рушників самостійно скласти повний малюнок свого рушника, чи буде це вважатися, що узор я створила самостійно?

  Я зовсім заплуталась :(

  • Мені дуже подобається один орнамент: вінок за калини (незамкнений), всередені якого корона з маленьким хрестиком та перша літера імені. Передивилась багато орнаментів і саме цей припав до душі. Дуже хочеться вишити його на своєму рушнику під ноги (можна без ініціалів), вже уявляю як він буде виглядати. Але не знаю чи можна. Піжкажіть будь-ласка.

 11. Доброго дня! хочу у Вас поцікавитись на рахунок тканини під весільний рушник.

  Читала що вона має бути суцільною, але я вже бачила готові рушники зразу для вишивання які складались з полотна і частково в них була вкладена панама (якраз ці частини де потрібно вишивати візерунок) чи можна вишивати на такому рушнику? Дякую

  • Доброго дня! Для вишивки основного весільного рушника (під ноги), а також для вінчального (яким перев'язують руки молодим) потрібно брати, все-таки, суцільне полотно. А готові рушники з відведеними місцями для візерунку можна вишити, наприклад, під коровай, або ж для перев'язування сватів, якщо такий обряд Вами передбачається. Творчого Вам натхнення!

 12. Доброго дня))) перечитала майже всі Ваші статті, задоволена інформацією) знайшла багато відповідей на свої запитання) хотіла б попросити надіслати кілька схем для вишивки рушника, бажано геометричного або рослинного орнаменту)

  • Доброго дня! Рада, що мої статті стали Вам у нагоді. Схеми висилаю на Вашу скриньку. Вдалого Вам вибору та творчого натхнення!

 13. Доброго дня! Я читала весільний рушник краще вишивати у Великий піст та починати у четвер. А якщо початок Посту припадає саме на четвер, то чи можна починати в цей день? Дякую за відповіть.

  • Доброго дня! Так, кращим часом для вишивки весільних рушників є Великий піст. Та рушники можна вишивати й у дні інших постів. В перший день посту неварто починати роботу. Та цьогорічний піст розпочинається вже завтра (14 березня), тому в наступний четвер (17 березня) можна почати вишивати рушник. Тож — добрих Вам звершень!

   • Щиро вдячна Вам за відповідь! Ще одне запитання: на кінці весільного рушника не можна пришивати мережку, а чи можна пришити бахраму чи зробити з ниток кісточки (так як матеріал рушника в мене габартин, кінші просто оверлочені)? Може порадите щось інше, дякую.

    • На весільному рушнику (саме на полотні) не можна робити такого виду вишивки, як мережка. А мережива (рос. — кружева) до самого краю рушника пришивати, в принципі, можна. Та, якщо Ви сумніваєтесь, то краще всього зробіть бахрому або китички — це найкращий варіант. Я обробляю краї полотна гачком (в результаті — немає товстого негарного шва), потім ще один ряд роблю гачком петельки і в них зав'язую китички.Наприклад, ось такий мій варіант www.diartstyle.com.ua/wp- .../04/DSC00248.jpg

     Або так www.diartstyle.com.ua/wp- .../04/DSC00245.jpg Вибір — за Вами!

     • Дякую! А можна щоб це зробила моя мама, чи краще щоб я сама?

     • і які нитки для таких китичок використовувати?

     • Обробити краї рушника може й мама. Щодо ниток, то я, наприклад, беру тонкі (ті, що беруть для плетіння мережив) 100% бавовняні нитки виробництва Італії «FILO di SCOZIA» №8. Можуть бути нитки й інших виробників: Індія «YARNA» Виолетта", Турція «YarnArt»...Нитки цих виробників мені подобаються найбільше — гарна якість.

     • Дякую Вам за грунтовні відповіді)

     • Будь ласка, звертайтесь! Завжди рада допомогти! Творчого Вам натхнення!

 14. Вітаю. Дуже прошу, вишліть будь ласка схеми весільного рушника під ноги. Маю полотно 50*300см. Як краще обробити края? Чи можу я власноруч вишити бісером ікони на весілля дочці? Якщо так, то які вимоги. Дякую.

  • Доброго дня! Щодо обробки країв рушника: кілька хвилин тому я давала таку ж відповідь у коментарях попередньому дописувачу «Ілоні». Тож ця відповідь буде актуальна і для Вас — прочитайте, будь ласка, коментар нижче. Щодо ікон, то я завжди раджу із таких питань звертатися до священників церкви, бо я можу дати поради лише у сфері традицій та вишивки. За старими церковними канонами ікони можуть бути тільки писаними. Та часи змінюються й відношення до виготовлення ікон теж. Я теж виготовляю ікони (в змішаній техніці: нитки, бісер, каміння тощо). Та, перед початком роботи над ними я зверталася до церкви, вистояла багато служб, йшла до Сповіді, прийняла Святе Причастя і лише потім отримала Благословіння на виготовлення ікон. Вишиваються лише у піст (і я теж в цей час пощуся) із прочитанням молитв. Після закінчення роботи над іконою — обов'язкове її освячення у церкві. Тому, все-таки, я Вам раджу стосовно вишивки саме весільних ікон зветнутися за відповіддю до священників — це буде найправильніше. Схемки рушника я Вам вишлю на скриньку. Успіху Вам!

 15. Доброго дня. Підкажіть,,будь ласка, звідки починати вишивати рушник (від краю,,від середини)?

  Підготовку до вишивання ( обметати кінці , розмітку на тканині зробити) починати робити у четверг Великоднього посту ? Чи вже починати саме вишивати у четверг посту?

  Дякую

  • Доброго дня! Починати вишивати можете хоч від краю, хоч від середини — як Вам зручніше. Я, наприклад, точно вираховую потрібну ширину схеми для даного рушникового полотна і починаю вишивку від краю.

   Підготовити рушникове полотно, гадаю, Ви можете у будь-який день посту. А от починати саму вишивку весільного рушника потрібно лише у четвер зранку. Найкращим для цього є Великодній піст. Та можете вишивати весільні рушники й у дні інших постів.

   • Доброго дня! Я знову за порадою ... розгорнула тканину для рушника...І виявилось,,що на відстані 5 см від кінця є брак в тканині(такий собі вузлик...) довжина тканини 3м... І обрізати нема що ((( Що робити ?

    • Доброго дня! Майже у кожному відрізку рушникового полотна я зустрічала такі вузлики — це місце закінчення або обриву нитки у процесі ткацтва. Уникнути цього важко. Навіть якщо Ви захочете взяти новий відрізок — не факт, що він буде без вузликів. То момент везіння. Я тугіше зав'язую того вузлика та обережно обрізаю кінці ниточок. Якщо ж Ви все-таки сумніваєтесь та Вас бентежить той вузлик, то краще спробуйте підібрати нове полотно вже без браку. Та головне — не робити вузликів та перетяжок у самій вишивці! Тож — вдалого Вам вибору!

 16. Дякую. Помолюсь- і надіюсь, що цей недолік не відіграє ніякої ролі ... )

  І ще мене цікавить таке. Чи вишивати рушник можжна тільки під час постів? Чи можна і між постами ? Бо я щось не зрозуміла)

  • Доброго дня! Традиційно саме весільні рушники вишивалися лише під час постів і сама майстриня теж мала поститися — тоді рушник набуває особливої оберегової енергетики. Та в наш час люди не завжди зважають на давні традиції та вишивають, чи замовляють вишивку, виходячи із життєвих обставин. Я знаю не із чуток про силу вишивки, яка може навіть лікувати. Тому я схиляюсь до вишивки весільних рушників саме у піст. Для кожної людини прийнятний свій варіант. Тож — обирати Вам!

  • Так, в неділю краще не вишивати. Також не можна вишивати у дні великих церковних свят.

 17. Доброго дня. Ще питання про голку. Однією голкою вишивають увесь рушник чи для кожного кольору брати іншу?

  • Доброго дня! Однією голкою вишивають весь рушник! Тому обирайте голку гарної якості! Приємного Вам вишивання!

   • Дякую Вам за поради! Але от не дуже вдалий вибір , певне,,зробила,,бо голка вже гнеться ((( А ще тільки початок...

    • Доброго дня! Будьте обережними, бо голка має бути одна і ціла. Та, гадаю, у Вас все буде добре! В добрий час!

     • Доброго дня! Ви вже вибачте, але в процесі вишивання виникають якісь питання завжди)

      1.Вишила всю нижню смужку червоним, а далі можна чорним цю смужку ,Чи можна далі червоним інший орнамент вишивати?

      2.Чи можна почати другий ряд , залишити і почати наст орнамент? Чи,,може,потрбно, закінчувати всі ряди до кінця і тільки тоді починати інший шити? Надіюсь, щось з тих моїх питань зрозумієте))))

      На жаль , не можу Вам зателефонувати, тому иут викладаю свої запитання ((*

     • Доброго дня! Ви можете вишивати так, як Вам зручно. Можете вишити усі орнаменти однієї сторони рушника спочатку одним кольором (наприклад: червоним), а потім додавати інші кольори. Почерговість вишивки кольорів та орнаментів не принципова. Лише пам'ятайте, що сторона, яку Ви вишиваєте першою, є чоловічою (вона має чоловічу енергетику і на неї стає наречений), а друга, відповідно, — жіночою. Тому спочатку повністю завершіть вишивку однієї (першої чоловічої) сторони, і лише потім приступайте до другої. І не забудьте позначити якимось чином чоловічу сторону, щоб потім не сплутати.

 18. Дякую за поради! )

  А вишиваю за схемою,,яку Ви мені переслали. Там чол сторна і жіноча — різні орнаменти ( дуб і троянди).думаю, не сплутаєм))

 19. доброго дня. почала вишивати рушник декілька років тому і закинула, так і не дошивши чоловічу сторону. в мене запитання — чи можна почати новий рушник? якщо так, то що зробити зі старим (спалити?)

  • Доброго дня! Традиційно основний рушник вишивається лише один раз. Тому кращим варіантом було б завершити почате. Та,якщо із певних міркувань Ви все-таки бажаєте вишити новий рушник (маю на увазі саме основний, що під ноги), то вишивайте. Але робити будь-що із вже початим не потрібно. Варто просто довишивати його однаково з обох сторін та знайти йому інше застосування, наприклад: під коровай чи перев'язування сватів. У будь-якому випадку — вибір за Вами!

  • Доброго дня! Готового вишитого рушника наразі немає. Та на замовлення вишиваю. Якщо бажаєте і до весілля ще є час — можете мені зателефонувати за номером 0964496277: обговоримо усі деталі. Звертайтесь!

 20. Здравствуйте! Буду очень Вам БЛАГОДАРНА за совет: дочь выходит замуж, к сожалению ни я ни она не вышиваем. Рушники вышила бабушка будущего зятя, вышивала лет 10 назад специально для будущей свадьбы внука. От времени они слежались и пожелтели (вышиты на тонкой натуральной ткани типа ситца), думаем , что с ними делать ? постирать или отдать в химчимтку . Можно ли будет после этого их использовать для свадебных обрядов? И еще, на рушнике под ноги, бабушка вышила растительный арнамент: нижний ряд — дуб с калиной , основной узор — полоса из гроздьев винограда, перед этим основним узором вышиты тонкая волнистая линия из мелких ягод и листиков и тонкая прямая линия из ягод и листьев (то ли винограда , то ли калины, то ли чего то иного), затем, после основного узора (гроздьев винограда) снова такая же прямая линия и затем волнистая , которой и заканчивается узор на рушнике.В итоге , если я правильно поняла, основной узор перекрыт от белого поля для Бога линиями . В нете я читала что такого быть не должно, но не уверена что поняла правильно. Кроме того, бабушка обе староны рушника одинаковыми сделала , без отличий. Можно ли такой рушник молодым под ноги стелить и как определить где сторона жениха , а где невесты? Может лучше купить новый, с другой символикой? Заранее спасибо... с нетерпением жду ответа, время поджимает.

  • Добрый день! Вышитый бабушкин рушник лучше, все-таки, постирать, а не отдавать в химчистку: не известно, как поведут себя нитки мулине после химии. Да и энергетику рушника она существенно «подпортит». Касаемо сторон рушника, что имеет немалое значение. Мужской стороной из зарядом «плюс» есть та сторона, которую вышивают первой, соответственно, женской есть сторона, вышитая второй. В давние времена эти стороны были вышиты разными узорами и проблем с определением нужной стороны не было. Если же узор с обеих сторон одинаков, то мужскую сторону обязательно каким-либо образом обозначают при вышивке. Становясь каждый на свою сторону молодые получают мощный энергетический заряд, и наоборот — становясь на противоположную сторону — «разряжаются». Рушник, вышитый родной бабушкой, всегда сильнее, нежели вышитый посторонним человеком. Но, если Вы сомневаетесь в рушнике (и в самом узоре, и в определении полярности), то, возможно, ему можно найти другое применение на свадьбе, например, для завязывания рук (если дети венчаются). Или же под каравай. А под ноги вышить другой рушник, с учетом всех нужных для данного рушника нюансов. Выбор остается за Вами! Если нужно — обращайтесь: чем смогу — помогу!

 21. Добрий день.,якщо Ваша ласка,чи могли б Ви скинути на ел адресу схему рушника під ноги,на ікони, щоб гармонійно грали між собою. Щиро дякую.

 22. И все таки , что же по поводу прямых линий которыми заканчивается узор на рушнике под ноги молодым? Допускается ли это и если да то в каком случае? В моем случае перед ними изображены гроздья винограда. И еще вопрос по поводу оформления края рушника. Ограничения по поводу того, что край нельзя заварачивать и зарубливать машинным швом касаются и рушников на иконы или только рушника под ноги. Видела Ваши варианты отделки края рушника , очень грамотно и красиво все сделано. Но наших рушниках на иконы плетение с бахрамой добавлены на уже зарубленый машинный шов, допускается ли это?

  • Добрый день! В продолжение темы. Сами узоры и их композиционное построение на рушнике разные, в зависимости от региона страны. Подобные линии часто бывают частью основного узора, особенно, если они повторяются в схематическом рисунке несколько раз.Возможно, я бы сказала что-то больше, если бы видела сам рушник. Но...Если в орнаменте присутствует Дерево Рода (Берегиня, Дерево Жизни), то над ним ни в коем случае нельзя вышивать никаких линий. Это и есть именно тот случай, когда таким образом можно закрыть путь к семейному счастью. Касаемо обработки края рушника... Бесшовная обработка относится в большей степени к основному рушнику, а так же я бы зачислила сюда и союзный рушник (им завязывают руки в церкви). Другие рушники можно подворачивать, как Вам удобно. Свои рушники я подворачиваю разными способами. Но именно свадебные рушники никогда не прошиваю. Чаще всего я подворачиваю каждый край один раз и обрабатываю крючком таким образом, что дальнейшее оформление края визуально является продолжением самого полотна.

   Я всегда говорю: если у Вас есть сомнения и при этом есть возможность устранить эти сомнения — сделайте это. В любом выборе узора, а так же в оформлении рушника, помимо правил вышивки, должны быть еще и внутренние ощущения. Ничто в свадебном рушнике не должно вызывать негативных эмоций и отторгать. Доверьтесь подсказкам Вашего сердца — оно не обманет!

 23. Можно ли купить у Вас союзный рушник уже готовый, если да то предложите варианты. К сожалению не достаточно воемени для выполнения индивидуального заказа . Пишут , что он должен быть либо чисто белым , либо вышит только красными нитями.

  • К сожалению, готовых рушников у меня сейчас нет.Один в работе, но он не подходит для союзного рушника. Да, в идеале союзный рушник должен быть вышит «белым по белому» или же в красных оттенках. Но можно использовать и другие цвета. Ничего не могу обещать, но, если хотите, могу спросить у других мастериц — вдруг у кого-то есть нужный Вам рушник.

 24. Доброго дня. Дякую за чудово викладений матеріал про весільний рушник. Хочу вишити собі на весілля рушник під ноги. І вже ж на першому етапі, я не можу знайти саме суцільне, домотканне, полотно для майбутнього рушника. Можливо я прискіплива, але не хочу брати полотно рулонне з обрізними краями.Чи можливо у Вас придбати заготовку до рушника з обробленими краями? Також буду вдячна за надіслані схеми з зображенням рослинного орнаменту. Дякую!

  • Доброго дня! Вибачте, що відповідаю із запізненням. Я завжди беру готове ткане рушникове рулонне полотно (100% бавовна і з боків вже оброблені) потрібної мені довжини і обробляю краї, в залежності від майбутнього призначення вишитого рушника. Весільним рушникам я або роблю китиці із розпущених ниток самого полотна, або ж обробляю краї гачком, а потім роблю китиці із інших ниток. Машинної прошивки не роблю, бо не бажано. Якщо Вас влаштують такі види обробки, то я можу Вам зробити рушникову заготовку. Схеми я надішлю на Вашу скриньку.

 25. Доброго дня! Хочу вишити рушник дочці на весілля. Скиньте будь-ласка гарну схему рушника «під ноги». Буду дуже вдячна.

 26. Доброго дня! Якщо можна, скиньте схеми весільного рушника під ноги! Буду дуже вдячна

 27. якщо маєте схему весільного рушника «Вічне кохання» — під ноги молодим або інші цікаві схеми, де чітко виражена чоловіча і жіноча сторона, які відрізняються, то вишліть, будь ласка. Дуже дякую

  • Доброго дня! У мене є схеми окремих елементів орнамету. Я Вам їх вишлю. Стосовно самого рушника «Вічне кохання» у мене є сумніви щодо його композиційної побудови, тобто розташування елементів взору. Справа в тому, що павичі на гілках — це теж Вінець, який не може бути розташований під основним узором — ним має увінчуватися орнамент, тобто бути із самого верху. Та в орнаменті вже й так є Вінець із квіткових гілочок. Більше того: птахи та вінець можуть бути присутніми у вишивці основного рушника лише у випадку, якщо Ви будете ставати на нього колінами. Якщо ж ногами, то зображати ці елементи в орнаменті не можна. Гадаю, найкращим варіантом буде створення власного неповторного орнаменту із окремих елеметів із урахуванням усіх особливостей рушника. А схемки я Вам надішлю! Та вибір лишається за Вами! Творчого натхнення!

 28. Доброго дня!Я б хотіла у вас запитати, якщо я вишила повністю одну сторону рушника і у мене зламалась голка, я маю вишити інший рушник? І чи можна цей дошити і використати під коровай чи як рушник для ікон? Чи його взагалі не можна дошивати. Буду дуже вдячна за відповідь.

  • Доброго дня! Перепрошую, що даю відповідь із запізненням! Так, це не дуже добре, що голка зламалась в процесі роботи. Та безвихідних положень не буває! Ви можете довишити початий рушник, та, як на мене, використовувати його у будь-якому весільному обряді не варто: знайдіть йому застосування у буденному житті. Для весільних рушників, особливо Основного (під ноги), придбайте якісні голки (я беру японські) та розпочніть роботу спочатку, обравши й інший орнамент. Обов'язково перед початком роботи прочитайте молитву «Отче наш» і попросіть у Бога допомоги та благословіння! Гадаю, у Вас все буде добре! Хай Вам Бог помогає!

 29. Доброго дня! Хочу вишити весільний рушник (під ноги). Плануємо святкування весною, тому хочу попросити у Вас поради коли найкраще починати роботу?) Хотіла ще уточнити по параметрам тканини на рушник, довжина має бути 3-5м, а ширина від 40 см? У випадку якщо не вдасться знайти тканини таких параметрів можна було б узгодити питання купівля з Вами? І я нещодавно купила схему, але на розміри: довжина — 3м, ширина — 35 см, тому боюся що може вийте не те що хотілося. У вишиванні я не великий спеціаліст, але бажання вишити є))) Тому ще додатково хочу попросити вислати мені на елек. скриньку декілька геометричних орнаментів! І окреме дякую, за статтю))) допомогла на процес вишивання весільного рушника подивитися з трішки більшою легкістю))))

  • Доброго дня! Рада, що мій Вам зарадив! Традиційно весільні рушники вишиваються у дні Великого Посту (Великоднього). Та можна вишивати й у дні інших Постів, у Вашому випадку, окрім Великого, це ще й Різдвяний. Починати роботу потрібно у четвер зранку, прочитавши обов'язково молитву.

   В ідеалі, параметри Основного весільного рушника мають ділитися на 7. Та оскільки підібрати полотно таких розмірів досить важко, то береться рушникове полотно довжиною неменше 3 метрів, а шириною — неменше 40 см. Зараз у продажу є готове домотканне полотно для рушників. Та більшою мірою це цупке конопляне, рідше лляне, полотно, на якому досить важко вишивати. Тому, гадаю, Вам варто краще купити готове бавовняне рулонне рушникове полотно з уже обробленими боками: Вам лишиться тільки обробити краї рушника, наприклад, бахромою. Ось пару інтернет-адрес, де я купую таке полотно гарної якості й за помірною ціною. Там же можна придбати й нитки за цінами нижчими, ніж у магазинах.

   motok.com.ua/shop/categor...hnikov-rulonnaia

   myoberig.com/vse-dlya-rus...e-dlya-rushnik-v

   Щодо розмірів схеми та ширини рушника...На скільки я зрозуміла, то Ви маєте геометричний орнамент, який, досить часто, можна розширити по обидва боки до потрібного Вам розміру. Схеми різних орнаментів основного рушника я Вам надішлю на електронну скриньку.

   Якщо у Вас виникнуть питання — звертайтесь!

   • Доброго дня! Перепрошую, що з таким запізненням відписую))) Дякую Велике Вам за гарну відповідь, прислухаюся до порад!))) Всі схеми отримала. І окремо дуже приємно, що Ви так стараєтеся і допомагаєте)) У випадку питань обов'язково звернуся) Творчих успіхів!

 30. Здравствуйте! Вышлите и мне, пожалуйста, на почту схемы вышивки рушныка «под ноги», и «которым завязывают руки» (lenchikchuhunkova@mail.ru) Заранее спасибо))

 31. доброго дня! маю до Вас питання.

  1) як правильно обробити краъ весыльного рушника? (бахромою можна? знаю, що мережку не можна, пыдвернути ы заметати також не можна)

  2) чи могли б Ви мены вислати декылька варыантыв схем рушникыв пыд ноги, для ікон і на руки?

  Моя пошта viktoriya06.08@yandex.ru

  дякую

  • Доброго дня! Перепрошую, що відповідаю із запізненням — дещо зайнята. Як на мене, кращим варіантом обробки країв весільного рушника є саме бахрома. Дійсно, мережки на таких рушниках не повинно бути. Я ж часто обробляю краї рушників вручну гачком, підгинаючи тканину один раз, але не прошиваючи. Така обробка є ніби продовженням тканини самого рушника. Далі в'яжу гачком петельки, в які потім зав'язую китиці, зроблені з тонких бавовняних ниток. Тож, Ви обирайте спосіб обробки, який Вам буде до вподоби. Схемки потрібних Вам рушників я надішлю. Вдалого Вам вибору та творчого натхнення!

 32. Добрий день! дуже хочу вишити рушник на весілля, вишліть будь-ласка схеми рушника під ноги, розмір рушника планую 50×300 см.Буду дуже вдячна!!

  • Доброго дня! Ви обрали вдалий розмір для основного рушника: полотно має бути неменше 3 метрів + припуск на обробку країв (китиці, бахрома тощо). Кілька схем надішлю на Вашу скриньку. Творчого Вам натхнення!

 33. Доброго дня! Хочу запитати у Вас поради. Вишивати спочатку треба повністю ту половину, на яку ставатиме наречений, а обробляти краї з двох сторін, наприклад китицями або бахромою, можна вже в самому кінці, коли весь рушник вже буде вишитий? Дуже хочу сама вишити весільний рушник. Вишліть і мені, будь ласка, схеми весільного рушника під ноги. Полотно вже купила розміром 40×300 см. Буду дуже Вам вдячна!!!

  • Доброго дня! Особливого значення немає: чи Ви спочатку вишиєте рушник, а потім обробите краї, чи навпаки. Та, як на мене, краще спочатку обробити краї, щоб в процесі роботи не висмикувались зайві нитки із рушникового полотна. А потім вже приступати до вишивки. Так, вишивають спочатку повністю одну сторону (це завжди чоловіча), а потім вишивають іншу. Придбане Вами полотно, загалом, вдале. Та, якщо Ви маєте робити бахрому із волокон самого рушника, тоді довжина має бути більшою: неменше 3 метрів + довжина полотна на бахрому (наприклад, 3м20см). Схеми надішлю. Вдалого вибору та натхнення!

 34. Доброго вечора) В мене таке запитання, кажуть що рушники можна починати вишивати після заручин. А чи можна раніше? Дякую наперед)

  • Доброго вечора! У давнину дівчаток змалечку вчили вишивати. Тому дівчина заздалегідь вишивала собі придбане, враховуючи й весільні рушники, а їх було декілька. Та, якщо Ви бажаєте і впевнені, що встигнете до весілля, то можете вишивати й після заручин. Вибір за Вами!

 35. Доброго вечора! Хочу вишити рушник під ноги. В мене декілька питань, якщо можна.

  1. Написано, що всі розміри повинні ділитися на 7. Тобто наприклад, повинно бути 42 ширина і 329, чи я щось не так зрозуміла?

  2. Коли наступний пост буде, щоб почати вишивати, можете сказати?

  3. Ще я хочу, щоб сторони були різними, чоловіча з дубом наприклад, а жіноча з ліліями, в вас є щось подібне, я вже голову майже зламала, з чим можна його об'єднати. Хоча і символи вишивки, декілька разів перечитувала))

  Дякую велике за подібне статтю, дуже допомагає!!

  Здоров'я і любові вам!!!

  Дякую, за ваш час!

  • Доброго вечора! Рада, що мої статті та поради стали Вам у нагоді! Так, Ви все правильно зрозуміли: в ідеалі, всі розміри весільного рушника повинні ділитися на 7. Та якщо довжину рушника можна відміряти будь-яку, то підібрати потрібну ширину не завжди вдається. Тому рушникове полотно має бути шириною неменше 40см, а довжиною — неменше 3 метрів (+ довжина китиць, якщо краї оброблятимуться із волокон самого полотна).

   Найближчий Піст (Різдвяний) починається вже незабаром — 28 листопада й триватиме 40 днів аж до Різдва. Якщо раптом не встигнете вишити за цей час, то краще відкладіть до наступного Посту — тоді й завершите вишивку.

   У давнину саме так і вишивали: сторони весільного основного рушника були різними. І це було не просто так, а мало велике значення, пов'язане із «полярністю» сторін рушника (чоловіча, що вишивається завжди першою, — це заряд «+», жіноча — заряд «-»). Кожен має ставати тільки на свою сторону. Досить часто чоловічу сторону прикрашав дуб, а жіночу — калина; об'єднував обидві сторони виноград. Та зараз символів додалося, тому можна дібрати й інші елементи орнаменту. Головне — Ви маєте відчути саме Ваші символи інтуїтивно, душею, та вони не повинні викликати у Вас негативних емоцій. Кілька схемок готових орнаментів та окремих елементів вишивки я Вам надішлю. Гадаю, Ви зможете зробити свій власний рушник-оберіг і він буде найкращим! За потреби — звертайтесь! Хай Вам Бог допомагає!

 36. дуже корисн! поради !

  буду вдячна за допомогу.

  чи обовязково вишивати на зарубленому полотн! чи можна зарубити п!сля роботи.

  якщо в останньому ропорт! виявилась помилка яку на погляд не видно але я знаю про не! а розпускати багатенько як правильно вчинити ! чи можна цей рушник використати п!д коровай наприклад.

  н!коли не вишивала у празники та нед!лю а от прочитала на рел!г!йних сайтах що для себе можна вишивати у празники та це нав!ть вважаеться боголюбивою справою п!сля молитви.

  • Доброго вечора! Рада, що мої поради стали й Вам у нагоді!

   Можете вишивати, як Вам зручніше: можете спочатку вишити, а потім обробити краї, а можете — навпаки. Та я спочатку обробляю краї, а потім вишиваю: тоді в процесі роботи із полотна не висмикуються нитки. Та й орнамент можна розташувати більш точно на полотні, коли краї вже оброблені.

   За звичаєм, якщо у вишивці весільного рушника допускається помилка, то її не випорюють. Це навіть добре: значить подружжя буде мати свій життєвий шлях, не схожий ні на чий інший. Тому сміливо можете вишивати рушника й далі. Та, якщо раптом Ви сумніваєтесь, то можете його застосувати й під коровай. А рушник під ноги вишити інший. Та гарантій, що у наступному рушнику не буде допущено помилок, немає.

   Щодо вишивки у свята та неділю існує багато різних думок та протиріч, навіть серед священників. Тому, вислухавши усі «за» й «проти», я, наприклад, для себе вирішила, що у великі релігійні свята та у неділю я не вишиваю. Зрештою, це можуть бути дні Вашого відпочинку від вишивки, адже це нелегка робота. Та вибір — тільки за Вами! Хай Вам Бог допомагає!

 37. Доброго дня! Вирішила вишивати рушника весільного, перечитала масу статей, оскільки знаю, що цей процес не простий і вимагає знань, дотримання певних канонів. І щось зовсім розгубилась, адже про цей момент мріє кожна дівчина і так хочеться все зробити правильно і добре. Тому щиро попрошу і мені надіслати кілька схем, щоб я підготувала все необхідне до Великоднього посту і взялась за вишивання)) Щиро вдячна.

  • Доброго вечора! Перепрошую, що відповідаю із запізненням! Так, вишиваючи весільні рушники, потрібно врахувати традиції та дотримуватись певних правил у роботі. Та не потрібно губитись! Для кожної дівчини, що вишиває весільний рушник власноруч, він є найкращим. Ажде, вона закладає у елементи вишивки свої почуття, емоції, бажання та мрії. А ще — енергетика вишивальниці, яка у поєднанні із певними символами орнаменту, і робить рушник оберегом. Тому, вишиваючи, думки мають бути виключно позитивні. А, обираючи схему вишивки, маєте дослухатись до внутрішніх відчуттів: орнамент має викликати лише позитивні асоціації, бути Вам до душі. А декілька схем для вибору я Вам надішлю! Вдалого Вам вибору та Бог у поміч!

 38. Доброго дня! Скажіть будь-ласка, чи може бути на весільному рушнику просто орнамент, без квітів, без голубів, просто зичайний узор???

  • Доброго вечора! Такий простий орнамент (геометричний), на мій погляд, в наш час, коли на основний рушник стають ногами, є найбільш вдалим варіантом. А птахів, кілець, різних написів на рушнику під ноги взагалі не повинно бути! Тож, сміливо вишивайте геометричний орнамент! Творчого Вам натхнення!

 39. Вишліть мені, будь ласка, кілька схем весільного рушника під ноги. Дуже вам вдячна.

  • Схемки вже на Вашій скриньці! За потреби — телефонуйте! Творчого Вам натхнення!

   • Отримала Ваші схеми. Дуже вдячна. Вибрала геометричний орнамент в темно червоному кольорі. Підкажіть, а які нитки Ви б порадили купити для вишивки.

    Гарного дня.

    Тетяна

    • Доброго вечора! Рада, що схема прийшлася Вам до вподоби! Зараз у продажу велике розмаїття ниток. Та серед усіх я віддаю перевагу багаторазово перевіреним французьким DMC: дуже якісні, не линяють і мають шовковистий відблиск. Вишивка виглядає дуже гарно! Маю адресу інтернет-крамнички, де можна придбати ці нитки на метраж по ціні 1грн.за метр. Сама там купую. Виходить вдвічі дешевше, ніж у магазинах. Ось адреса myoberig.com/dms-na-metrazh Та, зрештою, вибір виробника за Вами! У добрий час Вам!

 40. Доброго дня! Як бути з боками вишивки? Домоткане полотно, без швів в мене. І ось мені цікаво, до кінця до вишивати по бокам чи залишати якусь відстань?

  • Доброго вечора! У такому полотні потрібно обробити тільки краї рушника. А починати вишивати Ви можете як і від самого початку полотна (відступивши лише 3-5мм), так і відступивши більше від краю (збоку). Все залежить від схеми орнаменту та від Вашого бажання. У даному випадку пересторог немає. Я, наприклад, люблю, коли вишивка починається від самого краєчка полотна. Так, на мій погляд, вишивка виглядає більш довершеною. Вибір — за Вами!

  • Загалом у суботу вишивати можна. Винятком є суботи, на які припадають великі церковні свята: тоді вишивати не можна.

    • Доброго дня! Вибачте, що не відповіла відразу! Гадаю, більш компетентним у цьому питанні може бути служитель церкви. Щодо вишивки, то на мою думку, якщо сходити в поминальну суботу до церкви та пом'янути близьких, то потім можна вишивати. Але це лише моя суб'єктивна думка! А обирати, вишивати чи ні у поминальні суботи, лише Вам!

 41. Доброго дня, підскажіть будь ласка чи можна замінити чорний колір на темно зелений наприклад у вишитому рушнику в поєднанні з червоним. Чи це вже буде мати зовсім інше значення весільного рушника під ноги?

  • Доброго вечора! Ви можете обирати будь-які кольори для рушника. Значення самих символів орнаменту при цьому не змінюються. Та значення самої вишивки у цілому, звичайно, змінюється, оскільки кожен колір несе своє смислове значення. Прочитавши про значення різних кольорів, Ви можете обрати для своєї вишивки ті, які за своїм значенням будуть Вам найбільше до вподоби. Вдалого Вам вибору!

  • Схеми Основного рушничка вже на Вашій скриньці! Творчого Вам натхнення!

 42. Доброго вечора.

  Дуже цікава стаття про рушники весільні та змістовні поради даєте на питання.

  Скажіть будь ласка чи можна пришивати мережку до рушника «На щастя — на долю»?

  А також троянди в такому рушнику що саме символізують?

  І чи можна щоб на цьому рушнику були птахи?

  • Доброго вечора! Дякую на добрім слові! Якщо мова йде про Основний рушник (під ноги), то на ньому у жодному випадку не можна вишивати мережки. Якщо ставатимуть на рушник ногами, то ні птахів, ні різних написів, ні кілець, ні Вінця на ньому вишивати НЕ МОЖНА. Усі ці елементи можна вишивати на будь-якому іншому весільному рушнику (союзному, під коровай), окрім Основного. Троянди вишивати можна, тільки без шипів.Про значення цього символу можете прочитати тут www.diartstyle.com.ua/sim...ilnogo-rushnika/

 43. Щиро дякую за такі глибокі і доступні пояснення що стосуються весільного рушника... Прочитавши форум, отримала відповіді на дуже багато запитань, що хвилювали, стосовно рушника власне «під ноги».

  Чи не могли б Ви і мені надіслати схемки власне для такого рушника.

  Наперед вдячна.

  • Дякую на добрім слові! Рада, що мої поради й Вам стали у нагоді! А схеми вже на Вашій скриньці! Вдалого вибору та натхнення!

 44. Доброго дня,я почала вишивати руник і практично закінчила одну сторону і мені поламалась голка,сам рушник я вишиваю з бісера,скажіть будь ласка що мені робити,дуже цікава ваша думка,і наскільки це погано??

  • Доброго дня! Так, приховувати не буду: зламана голка під час вишивки весільного рушника — не зовсім гарна річ. Та в житті буває всяке. Й безвихідних положень не буває, тому не впадайте у відчай! Гадаю, Ви можете взяти іншу голку й довишити початий рушник, але не застосовувати його у якості основного (під ноги), якщо його призначення мало бути саме таким. Найвдалішим варіантом, гадаю, буде взяти його під коровай. А рушник під ноги вишити новий, купивши нові якісні голки. Я, зазвичай, купую японські. Або ж іншого виробника, але голка має бути нетонкою. І ще стосовно весільних рушників, вишитих бісером...Це вже сучасне новомодне віяння. На мою думку, бісером можна вишивати рушник під коровай, на ікони, чи у вигляді декору при оформленні залу. У якості рушника під ноги чи союзного (яким зав'язують руки у церкві) краще вишити рушника традиційно натуральними нитками. По-перше: енергетично такі рушники слабші, адже намистинки зроблені зі скла. По-друге: під час церемонії хтось може випадково стати на вишивку й скляний бісер може бути просто роздавлений, що теж не дуже добре. Й по-третє: бісерні рушники потребують особливого догляду під час прання, прасування та зберігання. Тому під ноги я радила б вишити новий рушник, але нитками. Це лише моя суб'єктивна думка й Ви, звичайно, можете мати стосовно цього свої погляди. Зрештою, обирати тільки Вам! Бог Вам у поміч!

 45. Підкажіть, будь ласка, що робити в тому випадку, коли губиться голка, якою вишивається рушник?

  • Доброго вечора! Дуже перепрошую за несвоєчасну відповідь! Та ми переїжджали для проживання до іншого міста, тому не мала змоги відписувати! Можливо Ви вже віднайшли відповідь на питання, що Вас турбувало, та я, все-таки, відповім. Перш за все, у випадку втрати голки, потрібно прочитати молитву, наприклад, «Отче Наш». Попросити своїми словами у Бога помочі та захисту, аби відвів усі біди. Потім купити нову голку, знову прочитати молитву, попросити помочі у роботі, аби вишити рушник для добра та щастя молодят. І можете продовжити роботу. Якщо ж все-таки сумніваєтесь, то краще купіть нове полотно, нову голку та почніть вишивати новий рушник., попередньо прочитавши молитви. А попередній можете довишивати, але знайти йому інше застосування, окрім будь-чийогось весілля. Вибір — за Вами!

   Ще раз перепрошую та дякую за розуміння! Бог Вам у поміч!

 46. Доброго вам дня! Збираюсь вишивати весільний рушник під ноги. Довго вибирала взірець і натрапила на «Вазон і Берегиня» (цей рушник у вас на початку цієї сторінки).Читаючи форум,дізналася, що класти під ноги такий рушник не можна.Розчарована, бо не знаю,що мені вибрати. Довжина в мене 2.30 (продавець говорила, що на 10% збіжиться). Нитки шовкові.

  Порадьте,що мені робити, бо хочу собі вишити так як це повинно бути. Якщо ваша ласка — відправте мені взірці весільних рушників, тих, які підійдуть під ноги на мій емейл. Безмежно вдячна!!!!

  • Доброго дня! Дуже перепрошую за несвоєчасну відповідь! Та ми переїжджали жити до нового міста, тому не мала ані часу, ані змоги відповісти. Та, все-таки, не хочу лишати без відповіді Вашого листа: можливо мої поради ще Вам знадобляться.

   По-перше, довжина Основного рушника має бути неменше 3 метрів та шириною неменше 40см. Це має бути готове рушникове полотно, плетене однією ниткою. Нитки можуть бути й шовкові. Та краще обирати або бавовняні, або вовняні.

   По-друге, вишивати Дерево Життя чи Берегиню на такому рушнику можна. Тільки обирайте таку схему Берегині, в якій немає пташок. Я вишлю Вам такі схеми та ще кілька інших схем. Ще раз перепрошую за затримку! Дякую за розуміння!

 47. Доброго дня!

  Маю бажання вишити весільний рушник (для себе). Завдячуючи Вам та цій статті, багато чого нового дізналася.

  Чи не могли б Ви мені дати поради з приводу китиць на рушничкові?

  Можу я їх зробити окремо? І яким чином? Гачком?

  І також попрошу схемки для рушника під ноги.

  Спаси Господи! Зичу Вам і Вашій родині щастя та довгих літ життя!

 48. Шановні відвідувачі сайту!

  Дуже вдячна за гарні відгуки про мій сайт та втішена, що тут Ви змогли віднайти для себе відповіді на питання щодо вишивки! Зазвичай я намагаюсь відповідати на листи якомога швидше. Та цього року я мала дуже важкі життєві обставини, що не дали мені змоги відповісти багатьом дописувачам сайту! Перепрошую усіх, кому не змогла приділити уваги, та дякую за розуміння!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Можно использовать следующие HTML-теги и атрибуты: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>